На Projector.Online вийде безкоштовний курс про інклюзивний дизайн

Projector.Online анонсував безкоштовний онлайн-курс зі створення інклюзивного дизайну графічних інтерфейсів. У програмі буде 9 коротких відеолекцій, що пояснюють візуальні закони сприйняття інформації. Курс з’явиться у вільному доступі 17 лютого, для перегляду потрібно лише зареєструватися. Це можна зробити вже зараз.
Чому нам усім потрібен інклюзивний дизайн?
Інклюзивність — це не лише турбота про людей з вадами зору, це просто турбота про людей. В історії дизайну є чимало прикладів того, як рішення, придумане для людей з інвалідністю, зробило продукт зручнішим у користуванні для всіх.
Мета курсу «Інклюзивний дизайн графічних інтерфейсів» — перетворити абстрактні поняття «доступності» та «інклюзивності» на зрозумілі дизайнерські практики, які можна застосувати на власному проєкті, зробивши сайт зручним для різних людей.
Не можна думати лише про wow-ефект від сайту, якщо ним користується мільйонна аудиторія. Інтерфейс має бути однаково зрозумілим як підлітку, так і бабусі, доступним як з домашнього ноутбука, так і з телефону, коли несеш два пакунки і намагаєшся замовити таксі одним пальцем.
Що буде в курсі?
В курсі можна дізнатися про:
- особливості зору людини, специфіку різних порушень зору і «технічні» обмеження очей
- світові принципи і стандарти доступності цифрових продуктів, а також законодавство, яке їх захищає
- читабельність і як її досягнути
- особливості прослуховування сайтів
- тестування доступності з користувачами
- про те, чому бізнесу варто дбати про доступність і як запровадити її у продукті зараз і безболісно, а не «якось потім»
Що кажуть куратори курсу?

Навчальну програму розробили двоє львівських дизайнерів — В’ячеслав Шестопалов і Євген Шикірявий. Ми запитали про їхній шлях до інклюзивного дизайну і створення цього курсу.
В’ячеслав Шестопалов, Lead UX Designer в ELEKS, куратор курсу:
«Інколи у гонитві за експериментальними макетами та цікавими дизайн-рішеннями, дизайнери забувають про те, що їхніми продуктами користуватимуться звичайні люди. Коли ми говоримо про інклюзивність, це не лише про контраст кольорів і великі шрифти. Це весь підхід до дизайну і безліч, на перший погляд, непомітних рішень, які мають на меті піклування про людей.
Складно назвати конкретний момент, після якого я зацікавився темою інклюзивного дизайну та стандартами веб-доступності. Радше я йшов до цієї теми протягом становлення як дизайнера. А найцікавішим досвідом стала підготовка статті для одного з відомих світових веб-видань про дизайн — Smashing Magazine. Коли редактор скинув мені шаблон, я побачив там серед таких типових речей, як «Коротка біографія автора» і «Текст статті», ще й розділ «Альтернативний текст до ілюстрацій». Альтернативний текст до ілюстрацій, Карл! Тобто автори зобов’язані не лише надати статтю, але й подбати про досвід незрячих людей, людей зі слабким зором і людей із повільним інтернетом. Таке можна вкрай рідко побачити в медіа, навіть у спеціалізованих дизайнерських виданнях. А от соцмережі, як той самий Facebook, часто генерують альтернативний текст на основі технологій комп’ютерного зору і глибокого навчання».
Євген Шикірявий, Senior UX Designer в ELEKS, куратор курсу:
«Хоча з самого початку своєї кар’єри дизайнера я намагався проєктувати, перш за все, зручні сайти і додатки, але справжнім відкриттям для мене був проєкт для державної влади однієї азійської країни. Наша команда мала розробити онлайн-систему, де кожен громадянин міг би замовити певні документи. Тобто і пенсіонерка з катарактою, яка прийшла в гості до сусідів, які мають комп’ютер, і юнак, який має у розпорядженні 5-річний мобільний телефон.
Певно, вперше я настільки глибоко замислився над доступністю і настільки ретельно прораховував кожне рішення, не забуваючи враховувати часові обмеження проєкту. Мабуть, це стало поштовхом до поглибленого вивчення стандартів інклюзивного дизайну і створення курсу, в якому ми поєднали найкориснішу теорію з практикою та власним досвідом».
Цей курс став можливим завдяки підтримці Krupa Conference, темою якої у 2020-му році стане дизайн інтерфейсів для людей з порушеннями зору.
