Джейкоб Бенкс і кіномарафон. Події січня в Києві

Ми зібрали добірку подій, щоб вийти з зимової сплячки після свят. Цього місяця якась шалена кількість кінопрем’єр, тому цього разу вони в окремому блоці. Та й взагалі багато всього на великому екрані — «Убити Білла», балет, фільми з живим саундтреком. Вистачить на двотижневий кіномарафон.
Концерт Джейкоба Бенкса
Де і коли? Atlas, 22 січня
Всі пишуть про неймовірний баритон Джейкоба Бенкса, але що зробиш — він реально такий. Коли його трек завершував сезон серіалу «Влада», від голосу всі так зафанатіли, що наступний теж довелося починати з його пісні.
У 2018-му музикант випустив перший повноформатний альбом — «Village». У ньому він звернувся до теми походження, до музики, на якій ріс. Тому в його соулі є місце і для британського гаражного року, і для африканських мотивів, і для ямайських ритмів.
Виставка «Це коло ти залишиш»
Де і коли? NAMU, до 16 лютого
Харківські митці, друзі й однодумці Євген Світличний і Володимир Шапошников колись придумали щось на зразок гри — один художник допрацьовував роботи іншого. Їхньою ціллю було відійти від егоїзму, працювати відкрито і виходити за межі кола власного бачення. Перші роботи цієї спільної серії датовані 1986-м роком, а останні з’явилися в 1999-му.


Кінопоказ з живим саундтреком: «Сіль з Бонневілю»
Де і коли? Сцена 6 Довженко-Центру, 22 січня
Є кіно — «Сіль з Бонневілю». Це документальна історія про двох друзів із Києва, що намагаються побити світовий рекорд швидкості на модифікованому радянському мотоциклі, на дні висохлого солоного озера Бонневіль у штаті Юта. Цей виклик стає ще й тестом для їхньої дружби.
І є музика. Її написали спеціально для фільму грузинські автори Лука Лебанідзе та Звяд Мгебрішвілі. Вони навчалися на програмі для кінокомпозиторів Envision Sound, стали її фіналістами і виконають свій саундтрек наживо у супроводі Sed Contra Ensemble.
Фільм «Людина з Арану» (1934) з живим саундтреком
Де і коли? Сцена 6 Довженко-Центру, 23 січня
Цей перформанс — ще один результат програми Envision Sound. Але тут композитори працювали з класичною стрічкою — «Людина з Арану» (1934). Вона показує будні жителів Аранських островів у західній Ірландії, суворих за природними умовами, проте унікально красивих.
Музичним супроводом стане інструментальна імпровізація за мотивами ірландського та українського фольклору в поєднанні з електроакустичними звучанням. Її виконають Уна Монаган (Північна Ірландія), Алла Загайкевич та Сергій Охрімчук (Україна).

Виступ La Mverte на вечірці Worn Pop
Де і коли? Otel’, 25 січня
Карти таро, скелети, містичні гравюри в якості постерів — вся естетика La Mverte похмура і тривожна. Але при цьому гіпнотична. Французький артист вишукано міксує електро, техно, італо-диско та синт-вейв. Boiler Room каже, що він «диско Девід Лінч», а ми кажемо: приходьте слухати його київський сет.
Лекції про архітектуру радянського Києва
Де і коли? Urban Space 500, 16 і 23 січня
Дослідник Семен Широчин розкаже про конструктивізм і постконструктивізм в архітектурі Києва. Перший з цих двох стилів став популярним у 1920-х. Його зразок — кінотеатр «Жовтень» на Подолі з його строгими та лаконічними формами. Які ще є конструктивістськібудівлі? Як взагалі розпізнати цей стиль? Чим від нього відрізняється постконструктивізм? За відповідями приходьте на лекції.

Кіноблок
«Мої думки тихі»
Коли? З 16 січня
Зараз буде фраза, якої ми ніколи досі не писали: сходіть на цю українську комедію.
Її головний герой — звукорежисер-фрілансер Вадим. Йому дають завдання записати звуки українських тварин і птахів. Якщо добре впорається, то отримає не лише гонорар, а й можливість переїхати в Канаду. Тому Вадим швиденько вирушає на пошуки тварин з персональним водієм — мамою. І звісно, вона починає задавати всі ці запитання: коли одружишся? Коли знайдеш нормальну роботу?
У цьому фільмі багато хто впізна́є свої стосунки з батьками. Іноді буде незручно. Але і весело. Та й поєднання Закарпаття, Ірми Вітовської, Spice Girls і Девіда Лінча в одному фільмі — уже щось дуже незвчине.
«Маленькі жінки»
Коли? З 30 січня
Кажуть, кожне покоління має зняти свою екранізацію роману Луїзи Мей Олкотт «Маленькі жінки». Вперше історія про дорослішання чотирьох сестер у часи громадянської війни в США стала фільмом понад сто років тому — в 1917-му.
Режисерка Ґрета Ґервіґ відкрила в цій розповіді нові виміри, відмовилася від лінійності та зібрала крутий каст, де є Сірша Ронан, Емма Вотсон, Флоренс П’ю, Тімоті Шаламе, Луї Ґаррель, Меріл Стріп, Лора Дерн.
«Кролик Джоджо»
Коли? З 23 січня
Тайка Вайтіті завжди прекрасний. І коли знімає комедійну псевдо-документалку про упирів. І коли показує рідні новозеландські хащі в «Полюванні на дикунів». І коли йому доручають режисуру третього «Тора».
Тепер він випустив «Кролика Джоджо». Це кіно про хлопчика, що живе в нацистській Німеччині й заводить уявного друга Гітлера (його грає сам Вайтіті). А потім дізнається, що його мама переховує на горищі єврейську дівчину, і в його житті все міняється.
«Джентльмени»
Коли? З 30 січня
Нове кіно Гая Річі, де він повертається до фірмових прийомчиків. Там є американець Мікі Пірсон (Макконахі), що збирається продати свій успішний лондонський наркобізнес. І є купа людей, які хочуть урвати свій шматок. Починаються схеми, підкупи, шантаж і всяке інше божевілля. Критики кажуть, що це кіно не вразить, як колись «Великий куш», але точно розважить. Плюс там є Г’ю Ґрант у нетиповій для себе ролі, а ще фактурні Колін Фаррел і Чарлі Ганнем.