Трек дня: Postman, Omodada, Tatomyr — 1997

Оксана Городівська
Оксана Городівська
8 Травня, 2020

Музиканти гуртів 5 Vymir, Tik Tu i Lemko Bluegrass Band випустили спільну пісню — «1997». Вона повітряна, лірична, з по-бітлівськи психоделічними гітарами. Запис відбувся за один вечір у тернопільській студії Шпиталь Рекордс, керівником якої є Лесик Omodada Драчук.

Трек доступний на Apple Music, Spotify, Google Play, YouTube Music, Bandcamp, Deezer. Автор обкладинки — Андрій Бояр.

Про створення пісні

Костя Почтар (Postman, 5 Vymir):

«З Ростом і Лесиком ми давно знайомі, але зустрілись втрьох випадково на дні вуличної музики у Львові минулого літа. Ми всі виступали там на різних сценах і мали лише пару годинок вільного часу. Але провели їх так круто, що домовились зустрітись такою компанією ще разок.

За якийсь час ми зібрались у Тернополі, в студії Лесика і цілий день займались двома речима — чілили та джемили. Це був топовий день, один з хайлайтів осені. Погода — супер, ти тусуєш в студії з музикантами, яких дуже любиш, нікуди не треба йти, жодних планів. Це найкраща атмосфера для створення музики. Окрім джемів хотілось записати ще й якусь пісню. Я мав кілька готових і заспівав одну з них під акустику. Чуваки дописали свої партії і знову ми роз’їхались. І ось за півроку, на 4 тижні карантину Лесик висилає готовий трек — він дописав туди ще пару інструментів, спродюсував пісню. Це все сталось так натурально і спонтанно».

Про 1997-й

Назва пісні просто змусила запитати, які асоціації та спогади у музикантів пов’язані з цим роком. 

Костя Почтар (Postman, 5 Vymir):

«З 97-го я пам’ятаю перше сонячне затемнення. Як довго цього чекав, а коли воно відбулось, нічого не зрозумів. Дивився на сонце через темне скло і не бачив ніякої різниці. І ще того року я пішов в школу. Там ситуація приблизно така ж, як і з затемненням». 

Лесик Драчук (Omodada, Tik Tu):

«1997 — це касета Limp BizkitThree Dollar Bill, Yall$”, який мамі впарили для її синочка в музичному магазині. За шо дуже вдячний цим укуркам-продавцям. Це Том і Джеррі, Аладдін і всякий там Дісней. Це будки з квасом, де за пару копійок тобі наливали в граньоний стакан живильну вологу. Ну і врешті решт — це Територія А, де жила і чудила еліта української музики. Самобутньо, фрікувато і дуже вільно». 

Травень на зв’язку. Добірка онлайн-подій місяця