Павло Блінохватов:
Мені подобається створювати світи, в яких глядач бере участь. Зараз я працюю над проєктом «Reborn». У ньому людина опиняється в аудіовізуальному просторі, перед нею з’являється дерево, з якого вітер розносить пилок у різні боки. Це інтерактивний проєкт: глядач сам може керувати напрямком вітру. Для мене важливо, щоб проєкт був імерсивним: коли саме ти взаємодієш з інсталяцією, це дає незабутні враження.
Вперше я зацікавився VR рік тому, коли зробив просту візуалізацію за допомогою vvvv. Навички освоїв сам, але щоб вчитись самому, треба мати певну ідею або ціль.
Головні вміння тісно пов’язані з роботою з 3D редакторами, але крім цього треба ще розумітись у програмуванні (C++, C#). Для створення інсталяції у віртуальній реальності можуть допомогти такі платформи: Unity3d, Unreal Engine 4, CryEngine, vvvv, TouchDesigner. Специфіка роботи на них полягає у тому, щоб усе поєднати: 3D моделі, анімації, аудіо, відео.
До плюсів роботи з VR я б включив усі нові можливості, які нам дає віртуальна реальність, а з мінусів зазначу тільки те, що є чимало людей, у яких голова йде трохи обертом після використання VR-шолому. Такі відчуття часто трапляються при першому досвіді з VR, з часом це проходить.