Всі підключилися? Ловіть добірку онлайн-подій квітня

Оксана Городівська
Оксана Городівська
1 Квітня, 2020

Коли почався карантин, звідусіль посипалося стільки класного і доступного контенту, що аж страшно. Легко було розгубитися між віденською оперою, сетами з порожніх берлінських клубів та інста-лайвом Роббі Вільямса. Та й досі є. Але ми розібралися і зробили добірку онлайн-подій. Додали туди ще й українські фільми, які тепер можна легально подивитися вдома.

Онлайн-фестиваль «Інтерсіті Live. Міжміське культурне сполучення»

Це буде щось епічне. Онлайн-фестиваль «Інтерсіті Live. Міжміське культурне сполучення» триватиме цілих 12 годин, об’єднає 10 міст і понад 25 артистів. Це буде безперервна трансляція концертів, сюжетів та інтерв’ю про культурне життя українських міст. 

Включатимуться Tik Tu з Тернополя, Sasha Boole з Чернівців, MC Брехунець з Дніпра, Паліндром зі Львова, Мантри Керуака з Харкова і дуже багато інших. Фестиваль відбудеться 18 квітня, його можна буде дивитися в ефірі hromadske з першої дня до першої ночі. 

Відтворити відео

Фестиваль документального кіно Docudays UA

Оце дуже круто: Docudays UA стане першим українським кінофестивалем, що відбудеться онлайн. Нарешті можна буде всього надивитися: 50 документальних стрічок з’являться на платформі DOCU/SPACE (для перегляду потрібна тільки реєстрація). Більшість фільмів будуть доступні з 24 квітня до 10 травня без конкретного розкладу показів — їх можна дивитися в будь-який зручний час. Винятком стануть стрічки з DOCU/УКРАЇНА: кожен із фільмів національного конкурсу буде у відкритому доступі протягом однієї доби.

Покази безкоштовні, але якщо ви хочете підтримати фестиваль, можна сплатити за перегляд довільну суму або зробити благодійний внесок на сайті Docudays UA. Більше деталей — тут

Відтворити відео

Благодійний розпродаж фото «Фотографи — лікарям»

Редакція видання Bird in Flight спільно з волонтерським рухом #StopCovidUA та українськими фотографами запускає кампанію на підтримку медичних працівників. 18 квітня відбудеться розпродаж робіт українських фотографів по 1000 грн, всі зібрані кошти передадуть для закупівлі засобів індивідуального захисту для лікарів в Івано-Франківську. Перелік фотографів, що приєдналися до ініціативи, можна знайти тут. 

Короткий метр від фестивалю SXSW

Однією з перших великих подій, скасованих через коронавірус, став американський фестиваль SXSW. Його кінопрограма збирає сміливі та свіжі фільми. Тому цікаво глянути їхню добірку короткого метру.

Там, наприклад, є документалка про жінку, що вдень працює слідчою, а вечорами робить діорами зі сценами злочинів. Просто так — для душі. Колись її чоловік закинув фотки цих діорам на Reddit і понеслось — 15 тисяч коментів: половина в захваті, половина нажахані. 

Ще там є круто зроблена історія «Зламаний оркестр» про те, як урізають фінансування на музичну освіту й інструменти ламаються. І трохи божевільний, але влучний в часи соціального дистанціювання фільм «Я щасливий, клянуся».

Second Summer of Love. Чотири фільми про електронну музику від Frieze

Ці фільми KyivMusicFilm показували на фестивалі INTRO минулої зими, а тепер радять глянути вдома. Це чотири історії про електронну музику. Футуристична розповідь про хаус-музику в Нью-Йорку. Історія британських рейвів, розказана на шкільному уроці. Медитативне занурення в детройтське техно. І вишукана подорож в золоті часи італо диско. Дуже естетично. 

Фільм «Берлінський фейсконтрольник» + діджей-сет з клубу

Повний берлінський досвід: спершу фейсконтроль, потім вечірка. 

У фільмі «Берлінський фейсконтрольник» троє знаменитих охоронців із нічних клубів розповідають, як ще в 90-х потрапили на цю роботу, чим живуть зараз, як змінювалося місто і тусовки. Стрічку можна подивитися на Megogo.

А після цього включити стрім з берлінського клубу. Їх робить ініціатива United We Stream, щоб підтримати і самі заклади, і тусовщиків під час карантину. Щовечора на сайті відбуваються включення з порожніх клубів. Вмикайтесь, але не забувайте про різницю в часі — у нас все стартує о 8. 

Відтворити відео
Маріко Гельман. #TheSecondComing, 2020

Онлайн-виставка сучасного мистецтва «У нас всі вдома»

Український Дім запустив онлайн-виставку під гаслом «Повільне життя — зухвалий арт!» Там є роботи про життя на карантині в німецькому Кельні й китайському Ченду. Є багато масок — наприклад, в Андрія Хіра та Міті Фєнічкіна. А ще цікавий мікс кулькової ручки і олійних фарб у Маріко Гельман. Виставка доповнюється.

Вистава «Сімейний альбом»

Ця вистава не просто з’явилася онлайн —вона увійшла в шорт-лист міжнародного театрального фестивалю International Online Theatre Festival 2020.

«Сімейний альбом» — це трагікомедія про вареники, 90-ті й три покоління, що живуть і сваряться під одним дахом. Її поставив італійський режисер Маттео Спіацці у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. Подивитися виставу можна до 15 травня на сайті фестивалю

Фото: Анастасія Мантач

Вистави Theatre HD

Пірати, погоні, бунти, скарби, морські пригоди і таємниці — це все «Острів скарбів». Дивіться театральну постановку роману Стівенсона у виконанні Королівського Національного театру. Вистава доступна з 16 до 23 квітня на сайті проєкту Theatre HD. Ще й з українськими субтитрами.

Потім там же покажуть інші топові театральні постановки. Наприклад, «Мадам Баттерфляй», шекспірівський «Сон літньої ночі» і «Травіату».

Колекція Музею Ханенків

Окей, це не зовсім щоб подія. Це серія постів про експонати з фондів Музею Ханенків. У фонди так просто не потрапиш, тому це ніби дуже особлива екскурсія. 

Музей показує мистецькі твори й побутові речі, а ще ділиться актуальними історіями. Наприклад, порадами лікарів 16-го століття при спалахах хвороб. Вони, до речі, казали щодня прати хатні тканини і часто мити руки. А один додавав: «Окрім всього, лікуйте себе музикою та іграми, забудьте про сумні думки. Намагайтеся лишатися щасливими; носіть одяг світлих та щасливих кольорів…читайте книжки, розповідайте жарти та веселі історії…» 

Знайти цю серію постів легко — шукайте колажі, схожі на цей 👉

Стріми від Куража 

Київська барахолка Кураж на час карантину перекочувала в інстаграм. Там вони роблять прямі ефіри і з рецептами їжі, і з йогою, і з танцями. Але нас найбільше зацікавили мистецькі включення, які курує Port Agency:

  • 9 квітня, 15:00 «Сучасна українська скульптура. Чи існує вона і де ховається?»
  • 10 квітня, 15:00 Алевтина Кахідзе: «Що таке перформанс і чи можливо його продати?»

Онлайн-квартирник гурту YUKO 

Masterskaya запустила формат онлайн-квартирників — «З дому в дім». У п’ятницю 10 квітня гратимуть YUKO. А вони можуть влаштувати навіть домашній рейв. Квартирник можна буде подивитися як у стрімі, так і потім в записі. А також слідкувати за наступними, адже Masterskaya планує проводити їх щотижня. 

Відтворити відео

Марафон онлайн-концертів від медіа СЛУХ

Музичне медіа СЛУХ запустило серію онлайн-концертів українських артистів. Там уже виступали KRUTЬ, гурт [O], Саша Чемеров (The Gitas, екс-Димна Суміш). Але якщо вам потрібен душевний і сентиментальний вечір, тут без варіантів — Віктор Павлік і «Ні обіцянок, ні пробачень» під бандуру. 

Лекція Євгенія Стасіневича про Фіцджеральда

«Великого Гетсбі» називають головним американським романом 20-го століття. Але чи досі він великий? І чи взагалі таким був? Та й чи був великим автором сам Фіцджеральд. Про це, про «Ніч лагідну», про ревучі двадцяті, про американську мрію і американську реальність розповідатиме на лекції Євгеній Стасіневич.

Читання від Форуму Видавців

Тим часом на сторінці Форуму Видавців літературні читання. Наприклад, 8 квітня Катерина Калитко читатиме з рукопису своєї нової поетичної збірки. А далі в планах: 

  • 10 квітня — Ірина Цілик
  • 12 квітня — Наталка Сняданко
  • 14 квітня — Максим Кідрук
  • 17 квітня — Юрій Андрухович 
  • 17 квітня — Олександр Ірванець
  • 18 квітня — Іван Малкович
  • 20 квітня — Олександр Михед
  • 22 квітня — Володимир Арєнєв
  • 24 квітня — Маріанна Кіяновська

Виставка «Майже там» від British Council 

Це цифрова виставка творів із колекції Британської Ради та художників з Грузії, Туреччини й України. В ній поєдналися роздуми про бажання людини визначити власне місце, про видимі та невидимі межі, про ідею універсальної ідентичності. Куратори включили роботи митців з різних країн і поколінь — тут є і Трейсі Емін, і Саша Курмаз, і художник поп-арту Річард Гамільтон, і фотограф Річард Лонг

Онлайн-фестиваль One World: Together at Home

One World: Together at Home — велетенський онлайн-фестиваль на підтримку медичних працівників у всьому світі, що відбудеться 18 квітня. Там виступлять Леді Ґаґа, Біллі Айліш і її брат Фіннеас, Елтон Джон, Lizzo, Пол Маккартні, Кріс Мартін з Coldplay, Едді Веддер з Pearl Jam, Джон Ледженд і багато інших. Вестимуть подію ведучі лейт найт шоу Джиммі Феллон, Джиммі Кіммел і Стівен Колбер. Кошти, зібрані на благодійному фестивалі, передадуть у фонд ВООЗ для боротьби з COVID-19. Трансляція буде доступна на дуже багатьох платформах, перелік — на сайті фестивалю. 

Вебінари про культуру та менеджмент від Creative Management Camp 

Ми не згадували про всі 100500 курсів і воркшопів, які зараз викладають онлайн. Але ці вебінари порадимо. Тому що вони саме про українську ситуацію, про пошуки фінансування для культури і способи налагодити проєктну роботу, коли всі сидять на карантині. 

Теми будуть такі:

  • 2 квітня — Виклики сьогодення. Можливі бізнес-моделі та сценарії для культурних проєктів
  • 9 квітня — Фандрейзинг під час кризи. Як підтримувати сталість проєкту.  
  • 16 квітня — Культурна економія: перебудова команди та проєктної діяльності в умовах невизначеності
  • 23 квітня — Дискусія. Культура vs тимчасові незручності. Нові стратегічні рішення в невагомості  

Зустрічі відбуватимуться в Zoom; для участі потрібно зареєструватися і сплатити внесок 100 грн. 

Українські фільми

Відтворити відео

Фільм-концерт «Розділові Наживо» на Takflix 

Кому поетичну медитацію? Для вас — новий реліз на Takflix

Проєкт «роздІловІ» виник у 2012-му році й поєднав поезію Сергія Жадана, музику та візуальні образи. Його виконували по всій Україні, оновлювали і змінювали, до нього приєднувалися різні виконавці. А потім режисер-постановник Вадим Ільков вирішив зафіксувати це дійство. Так з’явився фільм-концерт «Розділові Наживо».

«Мої думки тихі» на OLL.TV 

Треба змиритися, що цього року на цвітіння сакур в Ужгород ми не потрапляємо. Зате на нього можна подивитися в комедії «Мої думки тихі». І взагалі побути в теплій та іноді метушливій атмосфері цього фільму. Вирушити разом зі звукорежисером Вадимом на Закарпаття, щоб записати звуки місцевих тварин і птахів. Згадати всі надокучливі запитання батьків. А потім відчути до них неймовірну ніжність і обов’язково подзвонити.  

Відтворити відео
Відтворити відео

«Коли падають дерева» на Takflix

Цей фільм шалений, як перше кохання. Юна Лариса так закохана в молодого бандита Шрама, що готова мчати до нього полями, болотами, порожніми перонами, втікаючи з дому, бунтуючи проти рідних. Дебютне кіно Марисі Нікітюк пристрасне, відчайдушне і досить максималістське, але саме цим поривом воно інтригує. 

«Додому» на OLL.TV

Тема дому, місця, де ти рідний і куди завжди повертаєшся, зараз відчувається гостро. А у фільмі Нарімана Алієва тим більше. Це історія кримськотатарської родини, в якій старший син гине у війні на Донбасі. Батько хоче поховати його на батьківщині згідно з мусульманськими традиціями. Тож разом із молодшим сином вони вирушають у складну й болісну дорогу додому, в Крим. Так, це не той фільм, що відволіче від тривог, але він точно заслуговує уваги. 

Відтворити відео
Відтворити відео

«Вулкан» на Takflix 

Після чотирьох стін простори Херсонщини в цьому фільмі просто вражають. «Вулкан» — це історія перекладача Лукаса, що вирушає на південь України разом з місією ОБСЄ. Але по дорозі губить свою машину, колег та й взагалі ціль у житті. Йому дає прихисток місцева родина, завдяки якій Лукас починає відкривати для себе світ, де час тече незвично і діють інші закони. Це кіно тепле, дивне і трохи повільне, але куди зараз поспішати? 

Головний віжуал:

Спокушування Святого Антонія (одне з), Ієронім Босх 

Кадр з фільму «Я щасливий, клянуся»

Кадр з фільму Wu Tsang – ‘Into A Space Of Love’

Фрагмент аркуша з серії «53 станції дороги Токайдо», Музей Ханенків

Чек-лист простих і радісних справ у кліпі Yaeji