Крок 3. Вчимося проєктно
Є чимало способів напрацювати собі проєктне портфоліо. Спостерігати за трендами, надихатися шляхами інших, брати участь у колективних проєктах — хороший спосіб зібрати більше реакцій та поширень своїх робіт.
Можна починати самостійно, але складно уявити реальний робочий процес, якого ти ніколи не бачив. Тому важливо попрацювати під керівництвом профі, що скерує і навчить максимально ефективно поєднувати час і зусилля.
Для цього варто підшукати ментора чи хороший навчальний курс. Випускні та проміжні завдання можуть стати хорошим початком першого самостійного проєкту. До того ж, на курсі відразу є фідбек.
Цього року ми з колегою Тетяною Бульбою, 2D-художницею в Playtech, запускаємо річний курс CG ART Professium в Projector. Оскільки моя робота вже давно перейшла на проєктний рівень, то й програму ми побудували довкола цього.
Багато курсів зосереджуються на роботі з точковими навичками: перспектива, анатомія, теорія кольору. По закінченню ви виходите з крутим інструментарієм, але без розуміння, що з ним робити далі. Ми взяли це до уваги й попрацювали в зворотному напрямку — почали з результатів, які хочемо, щоб досягли наші студенти. Тож вони будуть працювати над проєктами, наближеними до реалій ринку, й поступово закріплюватимуть знання й техніки.
Групова робота на курсі дає змогу створити модель реальної роботи з можливістю змінювати власну позицію в процесі. Хтось звик створювати дизайн, а хтось — фарбувати готовий лайн. Хтось працює лише з персонажами, а хтось — з локаціями. Груповий досвід дасть змогу спробувати себе на різних етапах з різним рівнем відповідальності.