Юлія Овчаренко: Ми всі багато подорожуємо і дивилися в різних країнах, як там організовані культурні та мистецькі простори, центри для місцевих громад. Ми збирали компоненти, які мали б бути в такому місці для розвитку повної екосистеми.
Те, що необхідно і майже в усіх є — це зона відпочинку, кафе, бар чи ресторан. Є і бібліотека, і магазин, де продаються книжки та різні дизайнерські продукти — те, що представляє саме це місце, цю громаду. Ці комерційні простори дозволяють бути більш фінансово стабільними. А головне наповнення, контент, залежить від творчих ініціатив, що представлені в кожному окремому місті.
В Дніпрі потрібні виставкові та концертні простори, місце для неформального театру, зали для освіти — мистецької чи менеджерської. Ми нанизували ці складові на концепцію і дивилися, скільки та яких просторів нам потрібно. Будівля, з якою ми працюємо зараз, ідеально підходить під усі ці формати. Там навіть є внутрішній двір, в якому буде сад, і це дає купу можливостей для роботи в теплий сезон.
Ми хочемо, щоб центр став місцем для локальних спільнот, хочемо, щоб сюди приїжджали наші українські партнери, а також важливу роль віддаємо міжнародному рівню — щоб тут можна було презентувати культуру різних країн і робити Дніпро відкритим для міжнародної співпраці, показувати місцевим митцям, як і куди ще можна рухатись, щоб ми знаходилися в спільних контекстах. На цих трьох рівнях і плануємо будувати програму.