Святкуй грудень. Добірка подій Києва

Оксана Городівська
Оксана Городівська
2 Грудня, 2019

Так, у грудні є що робити — шукати подарунки, підбивати підсумки, їсти мандарини. Але ми зібрали список альтернатив. Наприклад, великий концерт «ДахиБрахи», крута виставка в Українському домі, фільми про Берлін, дизайн і зимовий сад на ВДНГ. З цими подіями весь грудень буде — як одне велике свято.

Фестиваль кіно про музику і культуру INTRO

Де і коли? Будинок кіно, з 4 до 8 грудня

Берлін, дизайн і рейв-культура — головні теми цьогорічного кінофестивалю INTRO. Кожну з них покажуть із різних сторін. Наприклад, німецьку столицю можна буде побачити в ритмічному монтажі «Симфонії Берліна», крізь погляд трьох клубних фейсконтрольників, а також з висоти — у стрічці «Небо над Берліном» (1987) Віма Вендерса.  

Повна програма і квитки — на сайті

Відтворити відео

Виставка «Медіазалежність. Українська версія»

Де і коли? Український дім, до 12 грудня (але 5, 6, 11 виставка не працює)

Український дім — топова локація. Недарма в ньому знімали цей крутий кліп DJ Shadow.

Нарешті там відбувається виставка сучасного українського мистецтва — «Медіазалежність. Українська версія». Вона про те, як ми дивимося на світ через об’єктиви смартфонів, екрани та інші «фільтри» реальності. 

Виставка охоплює період від 80-х до сучасності. Там є і роботи таких відомих художників, як Олег ТістолОлег Голосій чи Олександр Гнилицький, і твори багатьох молодих митців. У центральній залі розташована масштабна медіаінсталяція, яка занурює у контекст виставки з першого погляду. Це мультимедійна робота «Електронні вітри» Степана Рябченка.

Фільм «Історія зимового саду»

Де і коли? 4 кінотеатри Києва, зокрема «Жовтень» і KINO42, з 5 грудня 

Якщо ви гуляли на ВДНГ, мабуть, бачили цю оранжерею. Там знімають кліпи й роблять романтичні фотосесії. Режисер Семен Мозговий придивився до цього павільйону ближче. Так з’явився документальний фільм «Історія зимового саду». Це неймовірно естетична й медитативна стрічка про екзотичні рослини і людей, які про них піклуються. 

Відтворити відео
Фото: Дмитро Юрченко, facebook.com/namu.museum/

Експозиція «Модернізм в Україні»

Де і коли? NAMU (Грушевського, 6), постійна експозиція 

В художньому музеї відкрили частину оновленої експозиції другого поверху. В ній — українське мистецтво першої третини ХХ століття. Там побільшало бойчукістів, з’явилися ранні роботи Анатоля Петрицького, «Хвиля» і нещодавно відреставровані «Пилярі» Олександра Богомазова, «Збирання помідорів» Івана Падалки, а також скульптура Олександра Архипенка «Жіночий образ» (1925), подарована музею 5 років тому. 

Великий концерт гурту «ДахаБраха» 

Де і коли? Палац Спорту, 6 грудня 

Концерти гурту «ДахаБраха» — це щось величне і шалене. Звучання, яке вони дають народним пісням, зачаровує людей з різних куточків світу. Тому за 15 років гурт провів 18 американських турів, зіграв на легендарному британському фестивалі Glastonbury і бразильському Rock In Rio. Удома «ДахаБраха» також об’єднує все більше слухачів і 6 грудня збере їх на великому концерті у Палаці Спорту. Це буде легендарно, прийдіть. 

І подивіться лайв, який наша команда колись зняла для шоу Майкла Щура.

Відтворити відео

Фільм-концерт «Розділові Наживо» 

Де і коли? 6 кінотеатрів Києва, 11 грудня 

Вірші Сергія Жадана можуть звучати стрімко і по-бойовому, коли їх виконують «Жадан і Собаки». А можуть — медитативно і ніжно, коли це перформанс «роздІловІ».

Цей проєкт виник у 2012-му році й поєднав поезію, музику та візуальні образи. Його виконували по всій Україні, оновлювали і змінювали, до нього приєднувалися різні виконавці. 

А потім режисер-постановник Вадим Ільков вирішив зафіксувати це дійство. Він зібрав 11 майстерних операторів, які одночасно слідкували за останнім виступом «роздІлових», розкриваючи несподівані та захопливі моменти творення мистецтва. Так з’явився фільм-концерт «Розділові Наживо». У кіно його показуватимуть лише один вечір, тож не пропустіть. 

Відтворити відео

Перформанс «Катарсис»

Де і коли? NAMU, 11-12 грудня 

«Вечір зими, храм людей, світло прожекторів, розгалужена акустична система, відеоарт і спільна подорож до глибин своїх грудей, до свого я», — так описують цей перформанс організатори. Над проєктом працюють актори театру «ДАХ», команда ГОГОЛЬFEST, музиканти Sheetel & the Good Stuff і музична агенція kontrabass promo. Простором для піднесеного і трагічного дійства обрали кірху Святої Катерини, але дозвіл на проведення події там скасували, тому вона відбудеться в Національному художньому музеї

Відтворити відео

Виставка «Соня Делоне: Ритм кольору»

Де і коли? Set Art Space, до 15 грудня  

Соня Делоне — захоплива. Вона народилася в Одесі, а в 1910-х зачарувала Францію: малювала і працювала з дизайном, робила костюми для балету Дягілєва, дружила з Аполлінером і Пікассо, разом із чоловіком оформляла павільйони на Всесвітній виставці в Парижі

Виставка про Соню Делоне показує її листування, вінтажні плакати і книги, а також дві графічні роботи художниці, що зберігаються в NAMU. Доповнюють це роботи сучасних митців, що наслідують принципи Делоне. Серед них: Маша Рева, Флоріан Юр’єв, сестри Яся і Леся Хоменко, Оксана Левченя та французька художниця Ева Толуа.

Відтворити відео

Концерт BRAII

Де і коли? Closer, 7 грудня 

По Києву висять постери з надірваною сіткою панчіх, подряпиною і написом «Lovely Dark Things». Анонсують вони дебютний альбом гурту BRAII. Це темна, млосна музика, в якій переплелися сексуальність, таємничість і кінематографічність образів. Послухати, як усе це звучить вживу можна буде в Closer, де гурт виступить після свого європейського туру. 

Концерт Alyona Alyona 

Де і коли? HC Hall, 6 грудня

Ми не уявляємо, як Alyona Alyona стільки всього встигла за рік. От реально. У квітні вона видає перший альбом — «Пушка». Дає сольник, виступає на фестивалях. Отримує міжнародну премію The Anchor. З’являється в купі іноземних видань — від The New York Times до Vogue World. Стає спеціальною гостею від України на Бієнале у Венеції. Здавалося б, досить. А ні — ось ще міні-альбом «В хаті МА» і концерт. Alyona Alyona качає, приєднуйтесь. 

Відтворити відео
Фото: izolyatsia.org/en/project/remont-nadia-kaabi-linke

Інсталяція «Ремонт» Надії Каабі-Лінке

Де і коли? IZONE (другий поверх), до 12 січня 

Рік тому в нас вийшла стаття про художницю українсько-туніського походження — Надію Каабі-Лінке. Ось вона. 

У своїй новій інсталяції мисткиня використовує «ремонт» як метафору, що найкраще описує стан речей у сучасному світі. Розставивши бруківку на підлозі та залишивши незаповненими щілини між каменями, вона створює ефект хиткості й нестабільності, характерний для сьогодення.

Ще події:

Головне фото матеріалу: робота Степана Рябченка з виставки «Медіазалежність. Українська версія», надано прес-службою

Чорна п’ятниця: знижки в культурі