Дивіться, Docudays UA. Ось 11 фільмів, які ми радимо на фестивалі

Оксана Городівська
Оксана Городівська
26 Березня, 2021

У кого цієї весни дежавю, так це в команди фестивалю Docudays UA: фільми є, програма готова, а кінотеатри зачинені. Втім, ще минулого року вони створили платформу DOCUSPACE, яка й стане головним фестивальним майданчиком. Там так багато класного, що очі розбігаються. Тому ми зібрали невеличкий гід.

Як дивитися фільми на DOCUSPACE?

Відтворити відео

По-перше, потрібно зареєструватися або зайти в свій акаунт на сайті. Далі купити квитки на сторінках тих фільмів, які хочете подивитися, або забронювати перегляд, якщо маєте фестивальний абонемент і активували його. 

Куплені квитки та броні зберігатимуться в особистому кабінеті. Більшість стрічок можна буде подивитися в будь-який час до кінця фестивалю. Але якщо ви вже запустили фільм, то переглянути його можна протягом чотирьох годин з моменту активації плеєра. 

Вартість квитків – від 30 до 90 гривень. Детальніше про умови можна почитати тут. 

Колектив

Фільм-відкриття

У 2015-му році 27 людей загинули і 180 були поранені внаслідок пожежі у бухарестському клубі «Колектив». За наступні кілька місяців ще 37 жертв події помирає, частково через неналежну медичну допомогу. Через це команда журналістів починає розслідування, крок за кроком розкриваючи масштабні оборудки у сфері медицини. Новопризначений міністр охорони здоров’я дозволяє безперешкодно стежити як за своїми зусиллями з реформування корумпованої системи, так і за перепонами на цьому шляху.

Стрічка вже здобула Європейський кіноприз за найкращий документальний фільм, повно інших нагород та дві номінації на «Оскар»

Відтворити відео

Май далеко, май добре

Національний конкурс DOCU/УКРАЇНА

Ви могли чути про Мішеля. Ще б — німець, що приїхав на Закарпаття та почав рятувати від зникнення карпатських буйволів. Про нього розповідав Ukraїner, знімали телесюжети. Та ось неочікувано для себе Мішель закохався в дівчину зі свого рідного міста в Німеччині. На два роки він повертається жити в Німеччину, щоб побудувати нову сім’ю з Вєрою та її дітьми. Врешті-решт Мішель постає перед вибором: кохання в Німеччині чи омріяне життя з буйволами віддалік великих міст?

Відтворити відео

Приборкання саду

Міжнародний конкурс DOCU/СВІТ

В колишнього прем’єр-міністра Грузії дивне захоплення — він збирає столітні дерева і перевозить їх до свого саду. Деякі з цих дерев заввишки як 15-поверховий будинок. Щоб пересадити таких велетнів, доводиться вирубувати інші дерева, переносити кабелі електромереж і прокладати нові дороги через мандаринові плантації. Тому ця стрічка виглядає як химерна казка про людину, що хоче довести свою владу, навіть над природою. Ці кадри заворожують і водночас залишають гнітюче враження. 

Відтворити відео

Цей дощ ніколи не скінчиться

Міжнародний конкурс DOCU/СВІТ

20-річний Андрій Сулейман разом із батьком переїхав із Сирії, але стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії. Його шлях — це потужна і візуально вражаюча подорож нескінченним людським циклом війни та миру. 

Світова прем’єра фільму Аліни Горлової відбулася на одному з топових форумів документального кіно в світі — IDFA, а тепер він змагається в міжнародному конкурсі DOCU/СВІТ

Відтворити відео

Сіль з Бонневілю

Національний конкурс DOCU/УКРАЇНА

У фільмі «Історія зимового саду» Семен Мозговий показував нам людей і місце, що застигли в часі. Цього разу — героїв, що хочуть випередити цей час. «Сіль із Бонневілю» — стрічка про двох товаришів, що загорілись ідеєю побити світовий рекорд швидкості на модифікованому радянському мотоциклі. Для цього вони їдуть до Бонневілю у штаті Юта, США. Туди, до величезного висохлого солоного озера з’їжджаються тисячі людей, щоб вирішити, хто буде новим чемпіоном. І саме там, на іншому кінці світу, кожен із них розуміє, нащо він тут.

Розбитий ніс, пусті кишені

Програма DOCU/ХІТИ

За сюжетом, у Лас-Вегасі скоро зачиниться улюблений бар багатьох — «Буремні 20-ті».

Туди приходять постійні відвідувачі — колоритні персонажі, які не знайшли собі місця в суспільстві. Розчаровані та розгублені, вони співають пісні на кораблі, що тоне. Це все п’яно і захопливо. 

Але є пару нюансів. Цей бар зовсім не в Лас-Вегасі, він насправді не зачиняється, а герої — не випадкові люди. Творці фільму — брати Білл і Тернер Росс — знайшли їх за час численних походів різними барами. А потім зібрали разом і змоделювали ситуацію закриття улюбленого закладу. Тому цей фільм розмиває межу між документальним та ігровим кіно. Але менш п’яним і захопливим від цього не стає. 

Відтворити відео

Одного разу у Венесуелі

Міжнародний конкурс DOCU/СВІТ

Вперше команда фільму потрапила в село Конґо-Мірадор на озері Маракаїбо, щоб зняти унікальне природне явище — тиху блискавку. Та сім років потому вона розповідає історію про інше. Маленьке рибальське село готується до парламентських виборів. Для бувалої місцевої підприємниці Тамари із партії чавістів важливий кожен голос за будь-яку ціну, а для вчительки Наталі, яка підтримує опозицію, політика — це зброя, яка досі неуспішно намагалася витурити її з роботи. Як місцевим досягти згоди та вижити серед корупції, забрудненого довкілля і політичного занепаду? 

Відтворити відео

Кріт 

Програма DOCU/ХІТИ

Ця історія починається, ніби нуар — жалюзі, контрастне світло, офіс приватного детектива Ромуло. Туди звернулася родина, що непокоїться, як живеться їхній матері в будинку для літніх людей. Тож Ромуло підсилає агента під прикриттям — 83-річного Серхіо. «Кріт» намагається виконувати своє завдання, але все більше залучається в життя цієї спільноти, а фільм з нуару перетворюється на зворушливу історію про самотність та ізоляцію. 

Відтворити відео

Епіцентр

Програма МАЙСТРИ

На Кубі досі відлунює вибух американського крейсера «Мен» 1898-го року. Цей «великий вибух» поклав край колоніальному пануванню Іспанії на цій території та ознаменував прихід США

Паралельно у той час зароджувався кінематограф, а з ним і кінопропаганда. «Чоловік пояснив, що вибух на «Мені» був несправжній. Його зняли у ванній», — каже дівчинка за кадром. Режисер Губерт Саупер поєднує ці міфи, спогади та спостереження у метафоричний портрет «утопічної» країни.

Відтворити відео

Рози. Фільм-кабаре

Національний конкурс DOCU/УКРАЇНА

Якщо ви хоча б раз бачили Dakh Daughters, то знаєте, що це буря. В ній змішуються українські народні пісні та Шекспір, театральний перформанс і моменти крайньої щирості, радість життя і тінь війни. «Рози. Фільм-кабаре» присвячено тим, хто створює цю бурю. Пильно придивляючись до кожної з артисток інтелектуального фрік-кабаре, творці стрічки відкривають сім ролей, сім образів жіночності, сім способів бути собою і сім життєвих кредо.

Художниця і злодій

Програма DOCU/ХІТИ

«Навіщо комусь красти мої твори? Я ж не Пікассо», — дивувалася художниця Барбора Кисілкова після того, як дві її картини викрали з галереї в Осло. За кілька днів поліція знайшла злодія, але картини зникли безслідно. В намаганні знайти якісь зачіпки Барбора відвідує засідання суду, але все закінчується тим, що вона питає у крадія дозволу намалювати його портрет. Це стає початком дуже незвичної дружби. Протягом трьох років фільм стежить за неймовірною історією художниці, що шукає вкрадені полотна, водночас перетворюючи злодія на мистецтво.

Відтворити відео

На головному віжуалі: герої фільму «Сіль з Бонневілю»

Бери й роби: як влаштовано онлайн-кінотеатр Takflix