Що дивитися на фестивалі короткометражного кіно? 4 маршрути KISFF

Оксана Городівська
Оксана Городівська
12 Квітня, 2019

З 17 до 21 квітня у Києві відбувається фестиваль короткометражного кіно — KISFF. Головна локація — кінотеатр «Київ». Фільмів буде купа — більш ніж 300. Щоб легше зорієнтуватися, ми зібрали кілька маршрутів, де покази об’єднані певною темою чи настроєм.

Ми не включали сюди конкурсні програми фестивалю, бо їх важко передбачити. Але на них теж варто йти. І взагалі дослідити повну програму KISFF.

Маршрут «Київ — Берлін»

Berlinale Spotlight: Руйнуючи стіни

18 квітня, 18:00

У програмі з Берлінале є стрічка «Велосипедом уздовж стіни». Вона знята у 1988-му році, коли Берлін ще був розділений між двома світами: капіталістичним Заходом і комуністичною Східною Європою. Фільм стежить за молодою дівчиною та її думками, поки вона об’їжджає Західний Берлін і знаковий символ Холодної війни довжиною 150 км. І ця дівчина — Тільда Свінтон.

 

 

Blast from the Past: 30 років фестивалю «КРОК»

20 квітня, 15:00

У добірці з фестивалю «КРОК» є анімаційний фільм «Йшов трамвай №9» про ранкову поїздку, людей, що напаковуються в салон, і їхні розмови. Одна з причин, чому ми додали його в цей маршрут — у 2003-му фільм отримав Срібного ведмедя на Берлінале.

 

 

Short Rave

20 квітня, 21:30, Closer (вхід за реєстрацією)

Подія Short Rave може стати порталом між Києвом і Берліном. Для цього кінопоказ переміститься в Closer і перетвориться на міні-вечірку, де головним героєм буде музика.

Маршрут «Анімаційний»

Анімаційне божевілля

19 квітня, 21:00

Анімаційне «Кохання» Микити Лиськовадотепна історія-роздум про стосунки між людьми. Вона розказана символами і звуками, зовсім без слів. Фільм потрапив у конкурсну програму одного з найпрестижніших анімаційних фестивалів світу, що відбувається в Ансі. Але там його покажуть аж у червні, а в нас уже на KISFF.

 

Квір-анімація

20 квітня, 21:30

В анімаційному фільмі «Ентропія» три жінки живуть у паралельних світах, допоки муха на спричиняє баг у системі. Звичний устрій руйнується і все наповнюється чуттєвістю й кольорами. Фільм цього року здобув Teddy Award — спеціальну нагороду Берлінале за фільми на ЛГБТ-тематику.

 

Анімаційне божевілля

19 квітня, 21:00

Дуже атмосферну лялькову анімацію покаже «Цей неймовірний пиріг!». Події фільму розгортаються у колоніальній Африці кінця 19-го століття. П’ять історій присвячено різним героям: серед них і пігмей, що працює в розкішному готелі, і король Бельгії. Робота над фільмом тривала шість років. Він отримав багато нагород, зокрема на вже згаданому фестивалі в Ансі.  

Відтворити відео

Маршрут «Cміливий»

The Revolution Will Not Be Televised

18 квітня, 19:40 і 21 квітня, 19:30

Документальний фільм «Зліт» розповідає про творчу тусу RISE у Торонто. До неї долучаються діти емігрантів з Африки й Карибів. Вони поєднують музику і поезію, щоб розповісти про свій досвід. У їхній творчості багато речитативу, але їх не цікавить естетика американського репу. Вони діляться своїми історіями любові, праці та пошуків справедливості, а сценою для виступів обирають станцію метро.

 

 

Radical Arts_Acts

19 квітня, 19:40

Фільм «Білий бунт: Лондон» переносить у Британію 77-го, але ситуація там аж надто схожа на сучасну. В країні зростає напруга через емігрантів. У той же час виникає панк-самвидав, що об’єднує покоління в боротьбі проти расизму та насильства з боку неонацистів.

 

 

Коли твої сусіди будують демократію

20 квітня, 16:00

Ще одне бунтівне  кіно — «Різдвяний Подарунок». Надворі грудень 1989-го року, Румунія, при владі диктатор Ніколае Чаушеску. Кілька днів перед тим його війська розігнали протести, відкривали вогонь на ураження. Раптом тихий вечір батька перетворюється на справжній трилер. Він дізнається, що його маленький син написав у листі до Санти, що його батько мріє побачити Чаушеску мертвим.

Маршрут «Дічь»

The Revolution Will Not Be Televised

18 квітня, 19:40 і 21 квітня, 19:30

Документальний фільм «Акадіана» показує дивацьку подію — Фестиваль Раків. Він відбувається в містечку Бро Брідж, штат Луїзіана. Це театралізоване дійство — місцева традиція, але в повітрі чомусь висить атмосфера тривоги. На фоні звучить похмурий саундтрек, а королева краси отримує корону з клешнями.  

 

Short Matters. Блок 1

18 квітня, 21:30

У фільмі «Ті, що жадають» теж дивний місцевий звичай. На півдні Іспанії проводять перегони фарбованих голубів. У них перемагає не найшвидший птах, а той, що зможе звабити голубку та найдовше пролетіти поряд із нею. Фільм отримав приз на кінофестивалі в Локарно, ще кілька нагород і купу номінацій на міжнародних фестивалях.

 

Berlinale Spotlight: Should I Stay Or Should I Go

20 квітня, 21:40

«Симфонія № 42» — ще та концентрація дічі. Там є кентаври, прибульці, триголовий пес, що надуває жуйку. У 47-ми сценах розгортаються дивні, гротескні, сюрреалістичні пригоди тварин, людей та інших істот. Зробила цей фільм угорська аніматорка Река Бучі, зібрала купу нагород і ввійшла в шортлист «Оскара».

Усі віжуали: скріншоти фільмів з програми KISFF

Маскарад від Lobulo Studio