Раптово — вже квітень. Події Києва

Оксана Городівська
Оксана Городівська
4 Квітня, 2019

Ось і квітень. У ньому буде багато короткометражного кіно, електроніки, джазу та Франції. Ми зібрали найцікавіші події місяця. Під кожною назвою є лінк на детальнішу інформацію.

Відтворити відео

Виступ Apparat

Де і коли? Кіностудія на Вацлава Гавела, 12 квітня

Саша Рінг, він же Apparat — електронний артист, що встиг усюди. Його музику можна почути в серіалах «Breaking Bad» і «Skins». Він писав музику для театру й арт-інсталяцій. А ще був учасником Moderat. У 2017-му цей проект припинив діяльність і Apparat повернувся до сольної творчості.

В кінці березня він випустив «LP5». «Цей альбом став можливим саме завдяки існуванню Moderat, — каже артист. — Маючи там простір для широких жестів, я зміг зняти цей тягар з Apparat. Тут я не мушу писати великі поп-гімни, а можу просто зануритися в деталі й структури».

Фестиваль короткометражних фільмів KISFF

Де і коли? Кінотеатр «Київ», KAMA, Closer, з 17 по 21 квітня

Концентрація короткого метру на квадратний метр зашкалює — тут покажуть більш ніж 300 фільмів.

Кіно буде дуже різне — від дитячої програми до сенегальських стрічок і кінорейву. Одним із головних мотивів фестивалю стануть буремні та романтичні події 1989-го: падіння Берлінської стіни, занепад комуністичного блоку й зародження нових демократій у Східній Європі. Того ж року з’явився і анімаційний фестиваль «КРОК», тож на KISFF будуть ще й найкращі фільми звідти.  

Скульптурний проект «Реформуючи простір»

Де і коли? Центр сучасного мистецтва M17, з 13 квітня

У цьому проекті покажуть скульптури українських митців — Назара Білика, Олексія Золотарьова та Сергія Петлюка, а також іспанця Жауме Пленси, чиї роботи представлені в паризькому Центрі Помпіду та музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку (MoMA). На додачу до виставки, будуть лекції, форум і майстер-класи на теми скульптури та міського простору.

Скульптура Жауме Пленси «Невидимі» на виставці в Мадриді

Французька весна

Де і коли? Різні локації, весь квітень

Відкриття Французької весни вже відбулося, але попереду ще купа подій. Наприклад, допрем’єрні покази фільмів з Луї Гаррелем, Шарлоттою Гінзбур і Жюльєт Бінош. Ще покажуть кінокласику з музикою Мішеля Леґрана«Шербурзькі парасольки» і «Дівчат з Рошфора». Будуть концерти, зустрічі з письменниками і навіть воркшоп з дизайну вітрин — словом, дивіться програму і обирайте.

Відтворити відео

Фільм «Вулкан»

Де і коли? Кінотеатри Києва, з 4 квітня

«Суміш кафкіанського роуд-муві та сучасного вестерна, багата на розкішні зображення та ліричні чудеса», — написав оглядач The Hollywood Reporter про «Вулкан». Фільм показує пригоди перекладача моніторингової місії ОБСЄ Лукаса в маленькому містечку на півдні України. Усе це з гумором і спостережливістю, херсонськими степами на фоні й музикою DakhaBrakha у саундтреку. 

Це перша художня стрічка українського режисера Романа Бондарчука. Раніше він знімав документальне кіно, а його фільм «Українські шерифи» навіть висували від України на «Оскар». 

Відтворити відео
Відтворити відео

Фільм про Леонардо да Вінчі

Де і коли? Кінотеатри «Київ» і «Баттерфляй Deluxe» і мережа «Планета кіно», з 22 квітня

Навіть якщо забути про «Мону Лізу» і «Тайну вечерю», Леонардо да Вінчі робив дуже потужні штуки. Він працював над ідеями літальних апаратів і парашутів. Придумав проект ідеального міста. Створив пірнальне спорядження і систему рухомих барикад для Венеції. А ще був відомий як хімік, анатом, ботанік, філософ, музикант і поет.

Фільм «Леонардо» розкаже про різного да Вінчі й те, як його ідеї досі впливають на бізнес і науку.

Концерт Dakh Daughters

Де і коли? Концертна зала КПІ, 6 квітня

Фрік-кабаре Dakh Daughters недавно повернулися з туру Канадою і Штатами. Звичайно, вони там всіх зачарували. Про них написали The New York Times і Rolling Stone. Вони виступили на топовому радіо KEXP в Сіетлі (відео ще чекаємо). А тепер дадуть концерт вдома. Гратимуть альбом «If» і пісні, які можна почути лише на концертах.

Відтворити відео
Відтворити відео

Концерт гурту Latexfauna

Де і коли? Atlas, 12 квітня

Latexfauna гратиме розімлілі треки про липень, волохатий вітер і еротичні сни. І це добре. А ще нові — «EVPATORIA» і «MDMA». Це, мабуть, теж добре. Але «дивовижні атлети» вже наловчилися збирати повні зали, тому за квитками треба полювати. А це вже «так собі факт».

Концерт Xiu Xiu

Де і коли? Closer, 8 квітня

У творчості Xiu Xiu було різне — нойз-поп, оркестровий арт-рок, навіть альбом каверів на музику з «Твін Пікса». Цього року проект випустив альбом «Girl with Basket of Fruit». Назву взяли від картини Караваджо «Юнак з кошиком фруктів», але все перевернули — в центрі історії поставили дівчину. До релізу увійшли тривожні й похмурі треки про ритуали, міфологію, повсякденні та суперечливі вірування.

Відтворити відео
Відтворити відео

GoGo Penguin

Де і коли? Жовтневий палац, 16 квітня

GoGo Penguin — експериментальне тріо з Манчестера. Вони ніби і джазисти, але можуть досипати року, тріп-хопу чи електроніки. Або ввірватися в шортлист премії Mercury Prize разом з Royal Blood і Jungle. Можуть чергувати виступи на гарячих літніх фестивалях, в Королівському Альберт-Холі й нашому Жовтневому палаці. Отакі майстри контрастів з дуже красивою музикою.

День неспішного мистецтва

Де і коли? Різні музеї, 6 квітня

Дослідження показують, що в середньому людина розглядає один твір мистецтва десь 17 секунд. Мабуть, з появою Instagram stories ще менше. Тому музеї придумали День неспішного мистецтва. Його ідея в тому, щоб зупинитись і за годину повільно і вдумливо оглянути не більше, ніж 5 експонатів. Цього року таку подію проводять багато київських музеїв. Серед них: Національний художній музей України, музей Ханенків, Музей історії міста Києва, Мистецький Арсенал та інші.

Один із варіантів картини для повільного огляду в NAMU: Опанас Рокачевський «Портрет дочки художника»

Ще події:

Спробуй ще: Instagram, де вуличні оголошення переробляють на постери