Андрій Алфьоров, кінокритик:
Люблю цей фільм, тому що люблю. Тому що це, якщо не найкращий, то один із найкращих фільмів про міську самотність. Очевидно, моя внутрішня самотність відгукується на цю історію. Його варто передивлятися зараз, бо урбаністична культура не перестала бути актуальною, а тема самотності серед людей — як і раніше, залишається гострою.
Цей фільм — матриця сучасного кіно. За останні чверть століття знято велетенську кількість реплік цього шедевра («Брат», «Убити президента. Замах на Річарда Ніксона»), стільки картин поставлено, орієнтуючись на нього…
І нинішній тріумф «Джокера» був би неможливий без «Таксиста». Так що їх тепер треба давати на спеціальному подвійному сеансі. Історія доведеної до ручки маленької людини — в’єтнамського ветерана в одному випадку і клоуна-невдахи в іншому — це вічна історія.
Мої враження від цього фільму змінювалися, з кожним разом посилюючись. Думаю, я бачив його десь півсотні разів. Десять із них на великому екрані.
Заздрю всім, хто буде дивитися цей великий фільм вперше. Але побачити все до кінця, зрозуміти за один сеанс — неможливо. Його потрібно передивлятися і, запевняю, кожен раз це буде новий, інший фільм.
Ця стрічка для світового кіно й сучасної культури має таке ключове значення, як водяні лілії Клода Моне чи банка томатного супу Енді Воргола; як пісня «Satisfaction» The Rolling Stones.