Напівсолодке кіно

Оксана Городівська
Оксана Городівська
6 Січня, 2019

Вічне питання святкових вихідних: що дивитися цілою сім’єю?

Це має бути щось не надто слізливе. Не вульгарне. Без насильства. Не депресивне. Щось добре, але не надто солодке. Тут добре йде в хід кінокласика, яку не показували за радянських часів. Ще один перевірений варіант — фільми про афери. А також стрічки, в яких спілкуються різні покоління. Зібрали декілька ідей.

Квартира / The Apartment (1960)

Фільм Біллі Вайлдера «У джазі тільки дівчата» став хітом прокату в СРСР, а от «Квартира» пройшла майже непоміченою. Фільм випустили тут аж у 1970-му і, мабуть, вважали надто аморальним. За сюжетом, страховий клерк давав босам компанії використовувати свою квартиру для зустрічей з коханками. А потім виявив, що одна з цих коханок — жінка, в яку він сам закоханий.

Різна плутанина, зимові свята, квартира як головне місце дії та ліричність цієї комедії викликають асоціації з «Іронією долі». Тобто це і щось ностальгічне, і водночас свіже. 

Шарада / Charade (1963)

Цей фільм вийшов на Різдво в 1963-му, але тематично він не святковий. Це суміш комедії й трилеру з Парижем на фоні та Одрі Гепберн і Кері Ґрантом у головних ролях.

У Реджі (героїні Гепберн) вбивають чоловіка й виявляється, що:

  1. Вона нічого про нього не знала.
  2. Він заховав велику суму грошей.
  3. Всі шукають ці гроші й думають, що Реджі в курсі, де вони.
  4. Вона в постійній небезпеці.
  5. Це весело.
Відтворити відео

Удача Лохана / Logan Lucky (2017)

В барі у Північній Кароліні однорукий бармен наливає своєму брату, який щойно втратив роботу на будівництві. Справи йдуть не дуже. Ймовірно, через сімейне прокляття. Але це не точно. І ось в одного з братів виникає ідея — пограбувати автодром.

Їхню аферу показує Стівен Содерберг (режисер трилогії про друзів Оушена). В ролях — Ченнінг Тейтум, Адам Драйвер, Райлі Кіо, Деніел Крейг, і вони — красави.

Брати Блум / The Brothers Bloom (2008)

Ще одну сімейну аферу провертають Едріен Броуді й Марк Раффало. На початку фільму брати Блум — бідні сирітки. Але одного дня вони відкривають силу хитрощів і використовують її багато років, аж поки молодший брат не вирішує стати на чесний шлях. Попереду — остання велика справа. Вона охопить декілька міст, а компанію братам складе наївна і авантюрна Пенелопа, яку грає Рейчел Вайс.

Дисклеймер: Тільки не дивіться трейлер цього фільму, він жахливий.

Круті фараони / Hot Fuzz (2007)

Цей фільм — як «Смертельна зброя» чи «Година пік», але новіший і абсурдніший. Тут також є копи-напарники. Але довкола них не екшн Лос-Анджелеса, а найтихіше англійське село. Там головний злочинець — лебідь-утікач. Але це тільки на початку, далі понесеться.

Поліцейських грають Саймон Пеґґ і Нік Фрост. На їхній дует можна подивитися ще в кількох роботах режисера Едґара Райта, а також фільмі «Прибулець Павло».

Велика риба / Big Fish (2003)

Цей фільм Тіма Бертона казковий, але ще не такий солодкий, як «Чарлі і шоколадна фабрика». Це дуже сімейна історія. Старий чоловік усе своє життя перетворив на яскраві байки. Там знайшлося місце і для велетнів і русалок, і для війни в Кореї та пограбування банку. Син героя сердиться, бо вважає, що не знає правди про батькове життя. Їхнє спілкування схоже на будь-які родинні збори, коли сотий раз звучать давні розповіді, одні деталі губляться, інші — навпаки з’являються. І в якийсь момент розумієш, що правда в цих історіях не така вже й важлива. Важливо, що є кому їх розповідати і є кому слухати.

Полювання на дикунів / Hunt for the Wilderpeople (2016)

Перед тим, як зробити дуже успішного третього «Тора», режисер Тайка Вайтіті зняв хітове новозеландське кіно. У ньому пухкий хлопець Рікі, сварливий дядько Гек і двоє собак — Зеґ і Тупак — переховуються в лісах. Рікі вважає, що вони гангстери. Але насправді їх просто шукає соціальна служба, щоб повернути хлопця в дитячий притулок. Лісові пригоди «дикунів» — легкі, добродушні, але з фірмовим абсурдом Вайтіті.

Якщо цей фільм зайде, можна подивитися пародійну документалку того ж режисера про вампірів — «Що ми робимо в тінях» (What We Do In The Shadows).

16 ідей культурних подарунків