Події липня. Що цікавого відбувається в Києві та онлайн?

Оксана Городівська
Оксана Городівська
7 Липня, 2020

Цього місяця вже можна ховатися від спеки в галереях і музеях — відкрилися NAMU, музей Ханенків, Київська картинна галерея, Мистецький Арсенал. В нашій добірці є ще декілька виставок, а також повернення кінопоказів, лекції та найчіловіший концерт літа.

Події в Києві

Виставка «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ – ХХІ століть»

Де і коли? Мистецький арсенал, вже працює і буде до 16 серпня

Нарешті, вона відкрилася! Ми вже кілька разів писали про цю виставку, але її запуск весь час відкладали через карантин. А тепер можна йти й дивитися на потужну добірку графіки — близько 500 творів, понад 100 авторів. Типи робіт зовсім різні — від зображення гуцульського побуту до індустріальних пейзажів, від книжкової ілюстрації до проєктів дизайну грошей. 

Також Мистецький арсенал разом з митцями зробив серію відео про різні графічні техніки — наприклад, офорт, лінорит і шовкодрук

Виставка українського кіноплакату «Кричати! Кликати! Горіти!»

Де і коли? Довженко-Центр, з 30 липня 

«Плакат мусить кричати, кликати вогнем своїх фарб, горіти яскравими плямами фарб, притягати різкими контрастами кольорів», — писали в журналі «Кіно» в 1927-му. Ця цитата дала назву виставці, що покаже рідкісні кіноплакати 1920-30-х років. Там буде близько 100 робіт, створених українськими художниками до вітчизняних та зарубіжних стрічок, що виходили у тогочасний прокат. Плюс інші матеріали: буклети, лібрето, листівки, рекламні аркуші з газет і журналів, а також фрагменти фільмів. Словом, повне занурення в естетику, що супроводжувала кіно тих часів. 

Ретроспектива Хаяо Міядзакі

Де і коли? Кінотеатр «Жовтень», з 2 липня

Кінотеатри нарешті працюють. Хоча б наполовину. Тому можна глянути те, що ніяк не встигалось, або передивитися улюблене. Наприклад, анімацію Хаяо Міядзакі. KyivMusicFilm та кінотеатр «Жовтень» покажуть такі фільми його легендарної Studio Ghibli

  • «Віднесені привидами»
  • «Принцеса Мононоке»
  • «Мандрівний замок»
  • «Навсікая з Долини Вітрів»
  • «Порко Россо»

Усі фільми відреставровані та озвучені українською. Краса! 

Покази короткометражних фільмів «Українська нова хвиля»

Де і коли? KINO42 з 9 липня, кінотеатр «Жовтень» — з 16 липня

Свіже українське короткометражне кіно. Дуже різне — від неймовірно влучних спостережень в «Коханні» Микити Лиськова до реальної історії архітектора Флоріана Юр’єва, творця тарілки на Либідській.

«Українська Нова Хвиля» — це проєкт Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промо українських молодих режисерів. 

Виставка Аліни Копиці «ПЛЕЙ. ПАУЗА. СТОП»

Де і коли? The Naked Room, 15 липня — 19 серпня

Кілька поколінь родини Аліни Копиці були пов’язані з текстильною галуззю. Художниця взяла цю сімейну традицію і трансформувала її у власний спосіб. Вона використовує мереживні серветки, простирадла, фрагменти одягу, щоб розповідати історії — інтимні та чуттєві. 

«Мистецтво Аліни переносить нас у світ абсолютної розкутості, секс-позитивності та грайливості, — розповідає куратор цієї виставки Марк Вілкінс. — Тут немає місця для сорому, докору або гендерних обмежень. Аліна не провокує, не створює навмисну напругу — вона просто ділиться власними спостереженнями у спосіб, який викликає довіру та інтригує. І запрошує нас трохи пограти». 

«Виставка на вимогу»

Де і коли? Dymchuk Gallery, з 9 липня до 9 серпня

Цього літа багато мрій про подорожі та екзотичні краї довелося відкласти через пандемію. «Виставка на вимогу» якраз про цей дивний час. Роботи сучасних художників з зображеннями літніх пейзажів у контексті виставки набувають ностальгійного характеру і показані на контрасті з творами одеських нонконформістів — групи художників 60-х – 70-х років ХХ століття, для яких ізоляція та закриті кордони були повсякденною реальністю. 

Виставка «Сто днів самотності»

Де і коли? Kooperativ (Січових Стрільців, 23а), з 3 липня до 31 серпня

3 липня виповнилось 100 днів від початку карантину в Україні. І ось виставка про цей час. «Проєкт присвячений людині, яка залишилася наодинці з собою, своїми страхами й мріями, розчаруваннями та очікуваннями. Через особисті історії авторів виставка розповідає про ізоляцію і роздуми щодо нової реальності», — розповідає кураторка Катя Тейлор.

Серед учасників: Маша Рева, Люся Іванова, Марія Куліковська, Антон Логов, дует Krolikowski Art та інші. Виставка працює лише з п’ятниці по неділю, вхід за попередньою реєстрацією.

Виставка «Boys by Girls. Інтерпретація маскулінності»

Де і коли? Аукціонний дім «Корнерс» (вул. Кудрявська 8а), 3-31 липня

Назва цієї виставки говорить сама за себе: художниці — про маскулінність. Учасниці розглядають чоловіче тіло як сексуальний об’єкт, змальовують чоловічу тендітність та підтверджують або руйнують стереотипи про маскулінність. Це перший виставковий проєкт нової онлайн-галереї — 39.9gallery.

Концерт Latexfauna, ADAM і Our Atlantic

Де і коли? HC Hall, 31 липня

Надлишок гедонізму детектед! Ну справді: от ви такі чілите в шезлонгу, а Latexfauna наживо грає «Lime». Якось так і відбуватиметься цей сидячо-лежачий концерт. Просто неба, з невеликою кількістю місць, але крутою компанією гуртів. Latexfauna топить пломбіри своїми синтами, за соул відповідає гурт ADAM, а фанк постачають Our Atlantic

Відтворити відео

Онлайн-події​

Короткометражні фільми на Takflix

«Літо — час шортів», — сказали на онлайн-платформі Takflix і запустили покази українських shorts, тобто короткого метру. Вартість перегляду одного фільму — 30 грн, половина цих грошей іде режисерам. Зараз там можна подивитися три стрічки:

  • «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної — історія про дівчину, що пірнає в київські тусовки і закохується у хлопця, але не наважується сказати, що в неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, а зізнатися стає все складніше. 
  • «Цвях» Філіпа Сотниченка — спогади про Київ 1996-го в форматі VHS-ної сімейної хроніки. Дуже круто, як матеріали справжнього відео того часу поєднуються зі стилізацією, створеною операторами Яремою Малащуком і Романом Хімеєм
  • «Штангіст» Дмитра Сухолиткого-Собчука — історія професійного важкоатлета Петра. Перед важливими змаганнями він отримує трагічну звістку, і тепер йому потрібно долати ще й вагу обставин. 
Відтворити відео
Відтворити відео

Лайв-стрім вечірки Photon 

Коли? 17 липня 

Минулого року Київ став одним із шести міст, де відбувся техно-шоукейс Photon, заснований  резидентом клубу Berghain Беном Клоком. Цього року нас чекає продовження — семигодинний стрім з секретної локації на околиці Берліна. Гратимуть Ben Klock, Marcel Dettmann, Rødhåd, Adiel, Sterac aka Steve Rachmad, та нові таланти — Fadi Mohem та The Lady Machine. Партнерами фесту в Україні стали H2D, посилання на стрім з’явиться на сторінці події.

 Лисичанськ, 2015, з серії Про монументи республіки. Фото – Нікіфоров Євген ©

Онлайн-розмова «Радянський, порожній, жовто-блакитний» з Євгеном Нікіфоровим 

Коли? 22 липня о 15:00

Куди діваються демонтовані радянські пам’ятники? Що з’являється на їхньому місці? Як змінюється меморіальний простір під впливом декомунізації? Ці сюжети Євген Нікіфоров простежує в фотосерії «Про пам’ятники республіки». За минулі сім років він проїхав десятки тисяч кілометрів країною, фіксуючи зміни в просторах українських міст. На зустрічі Євген поділиться своїм художнім дослідженням цих процесів, а ви зможете поставити запитання. Подія відбувається в рамках проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво

Apricot Short Film Festival

Коли? З 16 липня до 27 серпня

Тут можна зацінити чоткий український короткий метр, дізнатися більше про режисерів і підтримати їх донейтами. Кожні п’ять днів — новий фільм. Відкриває фестиваль один із найтитулованіших українських анімаційних фільмів — «Кохання» режисера Микити Лиськова. За цю роботу він отримав премії «Золота Дзиґа» та «Кіноколо», а також став переможцем фестивалів у Пекіні, Таллінні, Лейпцигу. Повний перелік фільмів та інші деталі тут.

Відтворити відео

Місяць авторських читань

Коли? Вже і до 31 липня

1 липня стартував міжнародний літературний фестиваль Місяць авторських читань 2020. Цього року він весь онлайн. Щодня відбуваються трансляції з таких міст: Брно, Кошице, Острава, Вроцлав і Львів.

Почути можна авторів з різних сфер. Тут і лауреатка Книги року BBC-2019 Тамара Горіха Зерня, і репортажист Павло Стех, і авторка дитячих книг Катерина Міхаліцина

Повну програму можна подивитися тут. А якщо не встигаєте у прямому ефірі, записи можна дивитися і потім на YouTube-каналі події. 

Лекція Євгенія Стасіневича про Генрі Міллера

Коли? 16 липня 

Про скандальність Генрі Міллера, про секс у його творах, про його дуже насичене життя з п’ятьма дружинами і живописом. Ну, і про те, як автор «Тропіка Рака» вплинув на біт-покоління, зокрема Керуака, Берроуза та Гінзберга, й американську літературу загалом. Таких тем торкнеться Євгеній Стасіневич у леції «Тіло і (не)свобода». До речі, її можна дивитися не тільки онлайн, а й вживу в INVERIA flow space

Лекція «Як лівий берег став Києвом»

Коли? 8 липня

Ще трохи дослідження міста. Цього разу про те, як Лівий берег пройшов шлях з Чернігівської губернії в статус району Києва, як у різні часи планувалося його забудувати, що з цього стало реальними мікрорайонами, а що залишилося грандіозними ідеями. Лекцію вестиме Семен Широчин, автор книги «Невідоме Лівобережжя». 

Онлайн-екскурсія «Феномен несмаку в архітектурі Києва»

Коли? 7 липня

Для тих, у кого підгорає від хмарочоса на Кловському узвозі чи забудови на Глибочицькій. І для всіх, кому цікава тема: «Чому несмак та кіч стали провідним естетичним орієнтиром для архітектури Києва?» Автор цієї віртуальної екскурсії Антон Проненко уникатиме критиканства, але покаже київський несмак як цілісну систему образів, цінностей, що має історичні передумови та аналоги в архітектурі різних країн світу. 

Головний колаж: на основі робіт з виставки «Відбиток»

Фото з виставки «Відбиток»: Олександр Попенко

«Українська нова хвиля»: кадри з фільмів «Кохання» та «Плюс один»

Поділитися
Коментарі (0)
Схожі матеріали
Власний контент Бери й роби: як створювати постери для IDLES і Algiers Власний контент Вийшла книга про 113 неймовірних письменниць. Ось 7 із них Власний контент Як воно — читати 800 сторінок «Амадоки» на карантині? Власний контент Живемо лише раз: фестивальні та концертні фейли
Бери й роби: як створювати постери для IDLES і Algiers