Епічний травень. Події Києва

Оксана Городівська
Оксана Городівська
3 Травня, 2019

Головна книжкова подія року, велетенський мистецький ярмарок, круті концерти, фестивалі кіно, архітектури, електронної музики та коміксів — і все це в травні. Ми зібрали найцікавіші події місяця, а під кожною назвою дали лінк на детальнішу інформацію.

Відтворити відео

Книжковий Арсенал

Де і коли? Мистецький Арсенал, з 22 по 26 травня

Скоро Київ охопить шаленство і всі будуть фоткати стоси куплених книжок. Дуже любимо цей час.

Цього року різні події Книжкового Арсеналу об’єднає спеціальна програма «Сусідство: відкрите питання» про взаємини між культурами і вміння жити поруч. Виставка «РОЛІТ/СУСІДИ» покаже історії жителів київського кооперативного будинку «Робітників літератури» (скорочено «Роліт»). Серед них були Остап Вишня, Максим Рильський, Олесь Гончар, Володимир Сосюра та багато інших. Побачимо, як їм жилося разом, як поєднувалася творчість і побут, особисте і політичне.

Ще будуть дитяча і музична програми, спільний проект з письменниками-ветеранами, нова постановка «Кайдашевої сім’ї» і купу всього іншого. На сайті вже є детальний розклад.

До речі, саме наш Привіт/production зняв для Книжкового Арсеналу це відео про фокус-тему.  

Концерт гурту [О]

Де і коли? Atlas, 17 травня

Музика гурту [О] — це поп, який придумують джазовики. В електронне звучання вони додають живу трубу, а після танцювального приспіву роблять перехід з ламаним ритмом. У них майстерно написані тексти і космічний вокал Олі Чернишової, що долинає ніби трохи здалеку. Вона співає: «Протистояти цій красі немає сили». І ми погоджуємось.

У березні музиканти видали альбом «Суперінтроверт». Попереду — перший сольний концерт. Обіцяють розширений склад, презентуватимуть нові пісні та зіграють вже знайомі «Мушечки», «Роби любов» і «Пікачу».

Відтворити відео

Виставка Олега Голосія «Хлопець і комета»

Де і коли? Галерея The Naked Room, з 15 травня до 11 червня

Олег Голосій був яскравою кометою. Він прожив лише 27 років, а створив більш ніж 300 живописних полотен. На початку 90-х мешкав у мистецькому сквоті «Паризька комуна». Працював неймовірно швидко, міг за ніч створити кілька великих картин. І це були потужні, тривожні, загадкові картини.

На виставці «Хлопець і комета» покажуть живопис Олега Голосія, щоденники, ескізи, фото з сімейного зібрання. І це лише початок великої ретроспективи. Цього року виставки художника пройдуть також у Мистецькому Арсеналі й NAMU.

Архітектурний фестиваль CANactions

Де і коли? Річпорт (Набережно-Хрещатицька, 14), 17-18 травня

Це зустріч архітекторів, урбаністів і всіх, хто цікавиться розвитком міста. Цього року темою фестивалю стане «Громада», а місцем проведення — промзона на березі Дніпра (територія Київського Річпорту, зліва від входу на Рибальський міст). До речі, 18 травня туди можна буде добратися на кораблику від Річкового вокзалу.

На фестивалі будуть лекції топових міжнародних експертів з архітектури й міського розвитку. Серед них голландський архітектор Рейнір де Ґрааф, що презентує українське видання своєї книги «Чотири стіни та дах». Також відбуватимуться виставки, майстер-класи, заняття дитячої архітектурної студії.

Ось відео про те, як було минулого року. Знімав наш Привіт/production.

Відтворити відео
Фото: Анастасія Квасневська, streetmusic.com.ua/2018

День вуличної музики

Де і коли? Різні локації Києва і ще понад 50 міст України, 19 травня

У цей день на вулиці міста виходять професійні музиканти і аматори, ансамблі та школи, гурти й оркестри. Виступити на святі може кожен охочий незалежно від рівня підготовки й репертуару. У Києві буде декілька сцен в районі Пейзажної алеї, а також у Самосаду на Подолі. Якраз класний маршрут для прогулянки. Детальний розклад буде ближче до події, а зараз триває збір коштів на проведення, докластися можна тут.

Мистецький фестиваль Kyiv Art Week

Де і коли? Комплекс «Торонто-Київ» та інші локації, 20-26 травня

Дуже багато мистецтва. Інсталяції та художні проекти охоплять усе місто. Наприклад, у Національному музеї медицини України покажуть проект «Phantom Models 6» італійського художника Крістіана Фогароллі та кураторки Джулії Коллетти, а на Володимирському ринку буде виставка «Footnote 11» Барбари Півоварської та Гійома Руло.

Найбільшою подією тижня стане арт-ярмарок Kyiv Art Fair. У ньому візьмуть участь 40 галерей з України, Німеччини, Австрії, Данії, Франції та США. Загалом там виставлять на продаж понад тисячу арт-об’єктів.

Детальну програму читайте на сайті Kyiv Art Fair.

Концерт YUKO

Де і коли? Зелений театр, 25 травня

Дует YUKO вміє влаштувати етно-рейв. Минулого року вони випустили альбом «DURA?». Усі пісні там об’єднує спільний сюжет — протистояння дівчини та консервативного суспільства. За жанром це фольктроніка, але YUKO спробували і акустичні аранжування. Потім пішли змагатися в національному відборі на Євробачення з треком «GALYNA GULIALA» і дійшли до фіналу. А ось тепер готуються запалити Зелений театр.

Відтворити відео

Фестиваль Strichka

Де і коли? Closer і вся Нижньоюрківська, 31, 18-19 травня

Фестиваль електронної музики на території колишньої стрічкоткацької фабрики. Дійство починається з аудіовізуального шоу в дворі, а опівночі відкриваються чотири нічні танцювальні майданчики. Добірка артистів насичена. Наприклад, Paranoid London перенесуть у часи раннього чиказького хаусу, Skee Mask поєднає техно з ембієнтом, а Burnt Friedman зведе електроніку з дабом і джазом.

Відтворити відео

Кінофестиваль «Молодість»

Де і коли? Різні локації, з 25 травня по 2 червня

Починаючи з минулого року, традиційний київський кінофестиваль відбувається навесні. Цього разу головними локаціями стануть кінотеатри «Київ» і «Баттерфляй DeLuxe», а покази просто неба будуть відбуватися на Поштовій площі. Як і зазвичай, фестиваль має українську та міжнародну конкурсні програми. В національному конкурсі можна буде подивитися нові фільми Марини Степанської, Катерини Горностай і Олексія Радинського.

Також на «Молодості» покажуть короткометражне кіно Німеччини і Франції, добірку фільмів з Канади та Скандинавії та фестивальні хіти. А ще дуже контрастну кінокласику — «Чужого» і «У джазі тільки дівчата».

Фото: Максим Наумчук, molodist.com

Виставка Ганса Рудольфа Ґіґера

Де і коли? Довженко-Центр, з 30 травня по 30 червня

Рівно 40 років тому вийшов «Чужий», фільм, що назавжди змінив жанри sci-fi та жахів і потужно вплинув на поп-культуру. Дизайн монстра-ксеноморфа належить швейцарському художнику Гансу Рудольфу Ґіґеру. Також він працював над інопланетними пейзажами і виглядом космічного корабля. Усе це принесло фільму «Оскар» за найкращі візуальні ефекти.

Загалом твори Ґіґера сюрреалістичні, моторошні й індустріальні. Він створив серію картин «Некрономікон» під впливом творчості Лавкрафта. А ще розробляв дизайн гітар, обкладинки музичних альбомів та інтер’єри барів.

Ще події:

Брейгель, АТБ і київські балкони. Виставка Back to the Future