Брейгель, АТБ і київські балкони. Виставка Back to the Future

Юля Навроцька
Юля Навроцька
25 Квітня, 2019

Ніхто не створить другу Мону Лізу, але кожен може надати її образу новий зміст. У світі, де все вже придумане, залишається перевинаходити змісти, зіштовхуючи минуле з сучасним. Студенти курсу Professium Visual Communications у школі Projector створили серію постерів, які іронізують над нами нинішніми через класичне мистецтво.

На основі цих робіт зробили виставку Back to the Future. Її можна побачити  в Gallery 83 до 26 квітня, вхід безкоштовний. Кураторами виставки стали студенти іншого курсу школи Projector, Art. Management. Curation, на якому вони вчаться бути культурними менеджерами.

Pr1
Pr4

Що кажуть учасники проекту?

«З навчальної задачі курсу вийшли напівфілософські картинки-роздуми на тему, що все змінюється, але нічого не змінюється. Ми з пієтетом ставимося до того, що присипано пилом старовини, а сучасність ріже нам око. А може це й непогано, що світ діджитальний і ми висимо у фейсбуці? Зрештою, ми вже не можемо спокійно сидіти у кріслі-гойдалці з двотомником Толстого», — Олександр Трегуб, засновник школи Projector.

«Картини класичного західного мистецтва, київські балкони, самоіронія, поп-арт, трохи Енді Воргола, гумору та кітчу. Картини іронізують над різними частинами нашого життя і над тим, як ми проводимо вільний час. Тут також є сюжет, який підносить споживацтво до рівня релігії. Хештег виставки #allweneedislike — символ нашої потреби в самоствердженні та заохоченні», — Ірина Руденко, одна з кураторок виставки.  

Автори робіт на виставці: Дмитро Лиховой, Євген Чугуєвець, Іра Полянська, Катерина Королевцева, Олександр Сербін, Олександр Трегуб, Єлена Кузьмина, Оля Музиченко, Серж Кей, Сніжана Чернецька.

Фото: Всеволод Ворошилов.

Pr6
Як художники роблять кліпи: від Blur до Біллі Айліш