Травень на зв’язку. Добірка онлайн-подій місяця

Оксана Городівська
Оксана Городівська
5 Травня, 2020

Травневі події також перекочували в онлайн. Цього місяця можна буде потрапити на лайви alyona alyona і YUKO, заскочити в британський Національний Театр, подивитися фільми з Каннського кінофестивалю й Санденса. А потім ще сходити на кілька діджитал-виставок. Встигнути б усюди.

Онлайн-виставка Well Now WTF?

Якщо вам бракувало поплавленого мистецтва, то ось воно. Куратори цієї виставки кажуть, що інтернет-мистецтво існує майже стільки ж, скільки й сам інтернет, але ніколи не було таким потужним, як зараз. Вони зібрали у різних виставкових «залах» і тих, хто створював перші мистецькі гіфки в 90-х, і тих, хто ще вчиться в школі. Вийшла строката, експериментальна, божевільна і захоплива експозиція.

Робота Моллі Маккарті (Molly McCarthy)

Онлайн-частина фестивалю Strichka

23-го травня мала відбутися Strichka. Електронна музика захопила б простори колишньої стрічкоткацької фабрики — від компактного Otel’ до Lesnoy Prichal, що тоне в зелені дерев. Але через карантин фестиваль відклали, попередньо на 3-5 липня.

А 23-го травня відбудеться онлайн-трансляція. Дивитися її і переключатися між різними фестивальними локаціями можна буде на strichka.online. Серед артистів: Jana Woodstock, Koloah, Noizar, Pahatam, Philipp Markovich, Timur Basha та інші. 

Електронна вечірка в урочищі Горбачиха

Географічний центр Києва — урочище Горбачиха. Це понад 82 гектари незайманої природи, відокремленої від метушливого міста Русанівською затокою. На власні очі це місце бачили одиниці, але набагато більша кількість людей ризикує його не побачити ніколи, бо землю урочища хочуть забрати під забудову. Спільнота Biorhythm вирішила привернути увагу до Горбачихи і влаштує для цього вечірку в проєкті hromadske «Закрита сцена». Просто з урочища зіграють електронні музиканти ϙue, YV i Sasha Vosk. Дивитися 22 травня з 20:00

Онлайн-дискусія «Чи гітлери полюють на кролів? «Кролик Джоджо» та погляд у минуле»

Тут поговорять про фільм «Кролик Джоджо» Тайки Вайтіті. Це той, у якому десятирічний хлопчик має уявного друга Гітлера, дуже кумедного Гітлера. На дискусії спробують розібратись, що це було — комедія, фарс чи нове слово в комеморації Голокосту поряд із графічним романом «Маус» Арта Шпігельмана? Дискусію можна буде подивитися 20 травня о 19:00 на сторінці проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво. 

На карантині з Plan B

Повноформатний фестиваль Plan B, що відбувається в Харкові, відклали на жовтень. Але організатори запускають діджитал-частину. Вона триватиме п’ять тижнів і матиме такі складові: 

  • Plan B Day — лекції, дискусії та воркшопи;
  • Plan B Night — живі концерти та вечірки за участі музикантів з усієї України;
  • Idea Boot Camp420 онлайн-сесій від 28 українських та іноземних менторів для 86 відібраних команд, щоб прокачати їхні суспільно важливі проєкти та ідеї.

Все це стартує 23 травня, чекаємо на детальну програму.

Серія онлайн-концертів «Культура об’єднує»

Музичне медіа СЛУХ запустило серію онлайн-концертів. Наприклад, у них вже виступали Джамала, KRUTЬ, гурт [O] і навіть Віктор Павлік

А ось хто зіграє у травні:

6 травняПаліндром і Zbaraski

10 травняЛУНА

13 травняYUKO і Ofliyan 

16 травняalyona alyona

20 травнявагоновожатые

23 травня Vivienne Mort 

Проєкт #LockdownArt

Портрети через WhatsApp чи FaceTime, домашня фуд-фотографія, мильні розводи на вікні в якості ефектного фільтру — креативність не спинити карантином. Тому фотобанк Depositphotos запустив кампанію #LockdownArt на підтримку фотографів і художників, що продовжують творити попри обмеження. Їхні роботи можна побачити в колекції «Мистецтво в ізоляції», а також долучитися за хештегом кампанії.  

Відтворити відео

Міжміський онлайн-фестиваль Інтерсіті Live 2.0 

Після першого Інтерсіті Live минуло менше місяця, а організатори вже готують продовження. Ключове тут число 1616 травня, 16 міст, 16 годин стріму. Усе це транслюватиметься на ютуб-каналі Телебачення Торонто. Наповнення фестивалю стане більш різноманітним — до музики додадуться театр, вуличне мистецтво, кіно та культурні проєкти на стику жанрів. Головні артисти, яких ми чекаємо там: The Unsleeping, Omodada Gee, Kurs Valüt, Clasps, Monotonne

WebKAMA Talks 

Це серія онлайн-зустрічей з кураторами, лекторами і запрошеними спікерами Kyiv Academy of Media Arts. Участь безкоштовна, але потрібно зареєструватися. Графік такий:

12 травня Валентин Панюта з Fedoriv Agency розповідатиме про рекламу. 

19 травняНаталія Тачинська з ISD Group говоритиме про рекламні діджитал-проєкти. 

28 травня — режисер Антоніо Лукіч розказуватиме про кіно. І можливо, навіть про те, як це — здобути чотири премії «Золота дзиґа» за дебютний фільм. 

«Франкенштейн» та інші вистави в кіно 

Колись Денні Бойл (той самий, що зняв «Trainspotting») зробив постановку «Франкенштейна», яка захопила і театральних критиків, і глядачів. Вистава мала дві версії. В одній Бенедикт Камбербетч грав вченого Франкенштейна, а Джонні Лі Міллер — створену ним Істоту. В іншій версії — актори мінялися ролями. Захопливо дивитися на те, як кожен із них по черзі втілює таких різних персонажів. Тож радимо обидва варіанти вистави (вони в доступі до 7-8 травня), а також інші постановки від Theatre HD

Мультимедійна документальна вистава The Future of Europe

Це одна з подій міжнародного культурного фестивалю SOMMERBLUT, який зазвичай відбувається в Німеччині.

«The Future of Europe» — вистава про Європу очима української молоді зі Сходу України та Кельна. Учасники збираються разом і діляться думками про їхнє сьогодення та майбутнє, про сім’ю та близькість, перше кохання, спільну Європу і навіть про цибулю на балконі, через zoom-зустріч. Виставу можна буде подивитися в прямому ефірі 15 і 16 травня о 20:00. 

Онлайн-виставка No Time Like The Present

Лондонська галерея Public Gallery зібрала в цій виставці понад 50 художників з усього світу. Вони працюють в різних стилях і медіа — в рисунку, живописі, текстилі, фотографії та скульптурі. Кожен із них ділиться роботою, створеною у відповідь на пандемію COVID-19, а також додає відеоесе про роботу на карантині — у когось це поетичні кадри міста, а в когось танці в TikTok

Саллі Хекетт (Sally Hackett), Часникові лебеді, 2020

Кіно

Хіти Одеського кінофестивалю на Takflix

Цього року більшість подій Одеського кінофестивалю відбудуться онлайн — з 25 вересня до 3 жовтня. Але дещо класне вони придумали вже. Впродовж наступних трьох місяців фестивальні хіти минулих років можна подивитися на платформі Takflix. Ми ще не бачили всього, але точно радимо «Палає, палає, палає» про дружбу, яка не знає меж, «А потім ми танцювали» з поривом рухів і почуттів, і «Кришталь» з таким знайомим відчуттям 90-х. Про це у нас навіть був окремий матеріал

«Історія Зимового саду»

Красивезне кіно про київську оранжерею на ВДНГ. Тут і харизматична героїня, що роками доглядає ботанічний павільйон, і споглядання скляних склепінь і екзотичних рослин, і музика співзасновників проєкту Nova Opera Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Усе разом це дає сильний медитативний і естетичний досвід.

Відтворити відео
Відтворити відео

«Чорнобильські бабусі» на Takflix

«Чорнобильські бабусі» вас зачарують. Це документальна історія про жінок, що повернулися до рідних домівок у Чорнобильській зоні відчуження. Більшість їхніх сусідів уже давно виїхали, а чоловіки померли, та ця вперта жіноча компанія тримається, зустрічається на свята і співає. Цей зворушливий і оптимістичний фільм зацінила і публіка, і журі кінофестивалів з різних куточків світу. 

Українське короткометражне кіно

Команда київського фестивалю короткого метру KISFF зробила добірку фільмів-переможців і учасників різних років. Наприклад, там є попередні роботи аніматора Микити Лиськова і режисера Нарімана Алієва, кожен з яких цього року отримав премію «Золота Дзиґа». Також радимо фільм Павла Острікова «Випуск ‘97» про зустріч однокласників, що зайшла далі, ніж просто сентиментальні згадки про школу.

Кадр з фільму «The End» Микити Лиськова
Відтворити відео

Онлайн-кінофестиваль We Are One

Зазвичай і на одному кінофестивалі розриваєшся між показами. А тут фільми з Санденса, ТрайбекиКанн, Венеційського, Берлінського і ще багатьох кінофорумів.

З 29 травня по 7 червня на YouTube-каналі We Are One: A Global Film Festival можна буде подивитися спільну програму різних кінофестивалів, де будуть і фільми 2019-го, і класичні стрічки. Також можна буде зробити благодійний внесок на підтримку Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших організацій, що борються з коронавірусом. Програма і графік показів стануть відомі ближче до події. 

Бонус: кліпи

Love’n’Joy — Starry Night

Мрійливий і ностальгічний вайб музики Love’n’Joy тут поєднався з любов’ю до голландського живопису — вишуканих натюрмортів, портретів на темному тлі й переливів оксамиту. 

Відтворити відео

Ragapop — Gordosti

Новий проєкт учасниць Dakh Daughters Руслани Хазіпової та Ганни Нікітіної — і Антона Очеретяного. В першому треку електронна музика зустрічається з текстом Івана Франка

Відтворити відео

Головний віжуал:

Бенедикт Камбербетч у виставі «Франкенштейн»,

alyona alyona,

кадр з фільму Микити Лиськова «The End»

Фолов: грибне царство Філліс Ма