Як це зроблено: шрифт, натхненний містом Славутич

Оксана Городівська
Оксана Городівська
28 Серпня, 2019

Славутич — місто атомників, сосен, кінофестивалю «86». А тепер воно стало ще й натхненням для нового шрифту.

Його створила графічна дизайнерка Катерина Королевцева. Шрифт Misto став її випускним проєктом для курсу Visual Communications Professium школи Projector. От що Катерина розповідає про сам Славутич і те, як з’явився Misto Font.
mistofont
Катерина Королевцева, графічна дизайнерка і авторка шрифту Misto

Про Славутич

Я народилася в Славутичі. Це наймолодше місто України — йому лише 32 роки. Життя Славутичу дала аварія на ЧАЕС. Він будувався після трагедії як місто-мрія, місто-утопія. Це місто постмодерністської архітектури, 5-поверхівок, високих сосен, за якими не видно будинків, відсутності візуального шуму та міського транспорту. 

Для його будівництва об’єдналися 8 республік. Славутич збудували в рекордні терміни в екологічно чистій зоні. Його іноді називають «місто в лісі й ліс у місті». Місто поділене на квартали: Вільнюський, Єреванський, Київський і так далі. Кожен квартал відображає унікальну архітектуру й колорит країни, яка його будувала. 

Про процес роботи 

Нам потрібно було придумати собі завдання і реалізувати особистий випускний проєкт на курсі Visual Communications Professium. Розробкою шрифтів займається дуже небагато дизайнерів. Це складно. Тому я вирішила робити саме шрифт. 

В процесі роботи поїхала в Славутич, щоб провести візуальне дослідження. Фотографувала місто, архітектуру, деталі. Потім аналізувала, відкидала зайве, шукала характер, робила скетчі. Після цього почався найбільш великий і складний етап — розробка і тестування. 

ФОК у Славутичі
Музей у Славутичі

Про особливості шрифту

 

  • Це шрифт зі зворотним контрастом, тобто горизонтальні штрихи товщі, ніж вертикальні. 

 

  • Шрифт акцидентний. Це значить, що він добре підходить для заголовків, виділення певної інформації. Але і в невеликому кеглі створює цікаві ритми.

 

  • Misto Font має нестандартні широкі пропорції. На це надихнули низькі 5-поверхові будинки і особливо ФОКи (фізкультурно-оздоровчі комплекси). Архітектура кварталів різна, а ФОКи практично однакові — це та схожість, яка візуально об’єднала квартали і стала важливою зачіпкою при розробці шрифту. 

 

  • На краплі в деяких буквах, надрядкових і підрядкових знаках мене надихнула буква Й у вивісці Музею. Ці елементи відображають молодий і бадьорий характер міста.

 

  • Шрифт має латиничну й кириличну версії.

 

  • У деяких букв є альтернативи, якщо хочеться робити характер менш грайливим. 

Про використання Misto Font

Шрифт Misto натхненний Славутичем, але не створювався спеціально й суто для нього. Втім, якщо місто захоче його використовувати, я буду тільки рада. 

Я хочу, щоб шрифт жив і використовувався дизайнерами в різних проєктах. Загалом хочеться, щоб стало трохи більше цікавої кирилиці, тому шрифт буде безплатним для особистого та комерційного використання. Його можна завантажити на моєму Behance.

Віжуали: надані Катериною Королевцевою

Діджитал Джойс. Мультимедійна новела від видавництва «Цивілізація»