Бери й роби: як вперше привезти OFFF до Києва

Оксана Городівська
Оксана Городівська
27 Вересня, 2019

Фестиваль OFFF для дизайнерів — це як Канни для кіношників чи Glastonbury для музичних фанів.

Це зріз індустрії, можливість почути головних дизайнерів світу, повчитися, познайомитися і надихнутися. Фестиваль уже 20 років поспіль відбувається в Барселоні, а також подорожує іншими містами. Події OFFF проходили в Нью-Йорку, Відні, Лондоні, Тель-Авіві, а недавно вперше відбувся OFFF Kyiv. Його організувала команда школи Projector спільно з Depositphotos. Розповідаємо, чому ця подія важлива, і як це — привезти топовий дизайнерський фестиваль до Києва.

Чому OFFF — це круто?

OFFF — це бум креативу. Щороку там збираються потужні дизайнери і творці з різних сфер.

Наприклад, частий спікер фестивалю — дизайнер Стефан Заґмайстер. Серед його робіт — обкладинки альбомів для Rolling Stones, Jay Z та Лу Ріда. Ще на OFFF можна почути дизайнерку Полу Шер, що робила фірмовий стиль для Windows та Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку. Або Кайла Купера, який створив десятки заставок до фільмів — від «Хороброго серця» до нової «Ґодзілли».

Щороку фестиваль відкривають вступні титри. Це не просто відео з іменами учасників, а й окремий твір, що показує стиль і навички свого творця. Цього року заставку робив дизайнер Кріс Б’єрре. Раніше він створював дизайн і анімацію для фільму «Привид у броні» і 3D-арт для Nike. От як виглядали його вступні титри.

Відтворити відео

Це дуже маленька частина того, що відбувається на OFFF: там ще повно конференцій, воркшопів, перформансів, вечірок, тусовок.

Що було на OFFF Kyiv?

OFFF Kyiv тривав два дні. В перший відбулися зустрічі з українськими компаніями, а в другий — виступи іноземних учасників. Це були:

Оскар Ерландссон, фото: Василь Чуріков
Палома Рінкон, фото: Василь Чуріков
Команда, що створювала титри OFFF Kyiv, фото: Василь Чуріков
Рікардо Ґонсалес, фото: Василь Чуріков
Вілл Макніл, фото: Василь Чуріков
Джошуа Девіс, фото: Василь Чуріков

А ще на київському OFFF були свої вступні титри. Їх зробили візуальні художники та моушн-дизайнери Євген Пилінський та Євген Лех, музичний гурт Wavewalkrs і каліграфки Вікторія і Віталіна Лопухіни.

Відтворити відео

Як робили OFFF у Києві?

Міша Рибачук, Principle Executive Officer у Projector

Ми розпитали в Міші Рибачука, Principle Executive Officer Projector, як задумати і провести таку подію. 

 

Чому важливо, що відбувся OFFF Kyiv? 

OFFF — це подія, яка запалює вогники в очах тисяч людей з усього світу завдяки сміливості експериментів їхніх колег.

Це настільки круто, коли люди сидять з відкритими ротами та слухають дядька зі США, який робить зображення зі звуків. А потім ідуть додому й намагаються зробити щось своє, бо тепер у них виникло питання: то і я так можу? В цьому й кайф таких дійств. Адже, чим більше буде такого, тим сміливішими будуть експерименти. А якщо це ще й буде поруч з нами, тим легше буде усім долучитися.

Як взагалі виникла ідея і амбіція це зробити? 

Саша Трегуб (засновник Projector — ред.) просто якось написав: «А що, якщо ми…» Якщо чесно, я раніше на фестивалі OFFF не був. В мене інший напрямок дизайну в голові, там більше цифр та статистики, тому я не цікавився OFFF як користувач. Але тут зацікавився. Написав організаторам, запитав про умови, порахували — ніби виходить, а як ні — то хоч людям щастя подаруємо. А далі вже справа часу й планування.

 

Як ви встановлювали контакт з OFFF? Які були вимоги з їхнього боку? 

Написали, почекали, отримали певну відповідь з їхнього боку з чіткими питаннями від них і відповідями на наші запитання. Насправді, дуже сподобалося працювати з організаторами. Все чітко, структуровано. Було дуже багато обмежень, які були нам незрозумілими, ми намагалися боротися з ними задля комфорту людей. Наприклад, за правилами офіційного OFFF ми не можемо розповсюджувати відео доповідей серед учасників конференції. А ми хотіли б це робити. Або, наприклад, ми не можемо робити серію питань-відповідей після виступів, хоч нам би цього дуже хотілося. Але правила є правила, довелося змиритися. 

Як відбувався підбір спікерів?

Спеціально перед конференцією я полетів на OFFF до Барселони, щоб набратися досвіду, зрозуміти основні цінності, послухати спікерів і потім запросити декого з них. Звідти я повернувся зі списком конкретних побажань. На жаль, з тих чи інших причин більшість спікерів відмовилися приїздити до нас. Одні просто мали плани, інші рідко виступають, тому надають перевагу лише виступу на OFFF Барселона раз на рік. Впевнений, що деякі відмовилися через нестабільний стан в нашій країні. Але організатори надали альтернативні пропозиції. Роздумували ми недовго, тому що всі спікери — досвідчені професіонали, яким є що показати. Результатом ми залишилися задоволені.

 

Яка команда працювала над фестивалем у Києві? 

В підготовці була задіяна така команда з боку Projector

  • Арт-директор;
  • Продюсер фестивалю;
  • Менеджер з комунікацій;
  • Дизайнер;
  • Менеджер локацій;
  • Координатор мітапів;
  • Координатор команди волонтерів. 

Які ваші враження від проведення? 

Особисто я почав складати своє враження лише через кілька днів після події. До цього я лише думав про кожну деталь на майданчику, як зробити її ще краще, навіть під час самої конференції. Зараз вже можу сказати, що я дуже вдячний роботі команди, бо вони зробили все на рівні. Звісно це не було так само, як у Барселоні. Далеко від того. Але я бачив усмішки на обличчях людей та чув гарні відгуки від спікерів. А масштаб ми будемо нарощувати поступово. Все буде ще краще. 

Фото: надані Projector, автор — Василь Чуріков

VR і місто: як готували фестиваль Frontier і що там показують