Нічний Plan B. Дивіться, хто виступить на електронній вечірці фестивалю

Оксана Городівська
Оксана Городівська
13 Листопада, 2020

Цього року фестиваль соціальних інновацій та нової музики Plan B відбувається онлайн 14-15 листопада і охоплює три міста: Харків, Івано-Франківськ та Лисичанськ.

Одна з фішок програми — електронна вечірка, в якій кожне з цих міст матиме свою сцену. Ми вирішили познайомити вас з частиною артистів, яких можна буде почути цієї суботи. А щоб додати ефекту присутності, попросили їх зробити інста-листівки зі своїх міст. Дивіться, слухайте і приєднуйтесь до вечірки.

Але спершу програма — ось вона 👉

Ось тут увесь графік включень. Вечірка на всіх трьох сценах відбуватиметься одночасно, а слухачі зможуть переходити, тобто переключатися між ними на сайті. 

Курують сцени Detali з Івано-Франківська, Next Sound з Києва, Shum.Rave зі Слов’янська і Гарелея Неотодрёшь з Лисичанська. Ну, і ще всюди буде крутий відеоарт.

Про решту подій Plan B, а саме конференецію і концерт, дивіться інформацію на сайті. 

Івано-Франківськ

Oles / Франківськ

Перші вечірки, які організовував Oles з друзями, були драмендбейсові та дабстепові. Згодом він розширив свій музичний смак, а в 2017-му створив формацію Detali, що принесла техно в індустріальні локації Франківська. Далі все набуло ще більшого розмаху з фестивалем Detaliзація. 

У свій саунд Oles вплітає звуки передавачів сигналу космічних кораблів і дабовий грув. На цій події він зіграє спина до спини з новим учасником Detali. 

Maks Yos / Надвірна

Maks Yos — новий резидент формації Detali і свіжа кров в андеграундній сцені Івано-Франківська. Але його любов до музики зародилась давненько — ще в 3-х річному віці, коли батьки Макса керували нічним клубом і часто брали його з собою. 

Для знайомства — його сет на 20ft Radio.

Haze / Чернівці

Haze — дуже влучна назва для цього музиканта. Бо його звучання — ніби трохи в імлі, нерізке. Прямо як ця фоточка. 

Haze — резидент формації Detali. У 2017-му році він випустив міні-альбом на нідерландському лейблі Anagram, а в 2019-му на українському Rhythm Büro вийшов його другий реліз — «Aimless»

Для тизеру радимо послухати цей сет — там є дуже красиві й поетичні повільні пасажі. 

ma-GOOCH / Коломия

«Ma-GOOCH заграє лайв, який, напевно, буде таким самим, як він сам — прямолінійним, чесним, самоіронічним та таким, що може в будь-який момент дозволити собі змінити настрій та напрямок», — анонсують організатори.

У ma-GOOCH ще немає власних релізів, але він щось таємно пише і планує заховати власні треки в свій виступ на Plan B

А поки що радимо послухати його лайв, у якому карпатський транс, дзвоники корів з гірських пасовищ і гуцульська містика. 

Zavoloka / Берлін 

Катерина Заволока родом з Києва, навчалася у Відні, а цю листівку надсилає з Берліна, де зараз живе і продовжує створювати експериментальну музику. Від початку 2000-х у Zavoloka вийшло понад 20 релізів, зокрема цілий музичний цикл, присвячений стихіям. За її творами завжди стоїть міцна концепція й комплексний підхід до звуку, де переплітаються цифрові та аналогові синтезатори, вокал, різні записи та інструменти. 

Великий інтерес у Катерини викликає старовинна українська культура та представлення її в площині сучасного цифрового мистецтва. Тому радимо послухати її «Arkan» і дуже чекаємо лайву.

Харків

Sirakusy / Харків

Sirakusyпроєкт харківської композиторки й художниці Дар’ї Вештак. На весняному карантинному лайві Plan B вона створювала візуальний супровід, а цього разу зіграє музичний лайв. Зрештою, вона завжди грає тільки лайви, стрімко переходячи від мрійливих пасажів до жорстких електронних ритмів. 

Для знайомства радимо послухати мелодійний та ліричний трек «Four», який під кінець виходить у новий напрям, інтригує і залишає з бажанням продовження. 

Super Inter / Київ

Super Inter — київська електронна музикантка. У 2019-му на нью-йоркському інді-лейблі Loveless Records вийшов її дебютний EP «Le Divisionnisme» під псевдонімом YV. Там чути її інтерес до мінімалізму і глітчів, там звучать поплавлені голоси і виринають раптові саксофони. Зараз музикантка працює над альбомом. 

Igor Yalivec / Дніпро

Відео з модулярними синтезаторами на ютубі цього саунд артиста — чиста медитація. Ігор Ялівець працює у сфері медіа-мистецтва вже 20 років. Він пише музику, винаходить музичні інструменти, створює аудіовізуальні перформанси, а також заснував два колективи — Gamardah Fungus і Submatukana

На Plan B він виступить сольно, на пробу — його ембієнтний і водночас піднесений трек «Per Aspera Ad Astra».

Відтворити відео

Лисичанськ

Symonenko / Луганськ-Київ

До електронного звучання Symonenko прийшов через досвід класичної гітарної музики, а потім пост-панк гурту Simon Stone. Свій лайв він характеризує, як восьмиканальний діджей-сет з темами й семплами власного виробництва, на перетині яких народжується живий саунд Symonenko. Останнім часом його можна було почути на подіях лейблу NECHTO, який рік тому запустила Nastia

ROTOR.fm / Сєвєродонецьк

Rotor.fm відкриватимуть стрім на цій сцені. Це чотири музиканти із 10-річним стажем, які об’єдналися і тепер грають експериментал-техно. Вони мають власну студію у Сєвєродонецьку, і роблять ставку саме на лайви. Уже за два місяці від створення екаунту на soundcloud там зібралась дуже строката добірка музики, починати знайомитись можна з цього тречка. 

Добірка культурних подій листопада. Більшість — онлайн