Музичне відео Ready in LED цитує культові sci-fi фільми. Дивіться, які

pryvit
pryvit
4 Березня, 2021

Спалахи кольорового світла, футуристичний мегаполіс і героїня, що мандрує різними вимірами. Так співачка і музикантка Оля Діброва знайомить зі своїм новим проєктом — Ready in LED.

У дебютному міні-альбомі «Unreal» вона міксує диско, поп і синтвейв, а в однойменному відео звертається до класики sci-fi фільмів. Простір для алюзій тут є, адже це не просто кліп, а фантастична новела, що поєднує чотири різних треки. Режисером відео став Mitti Misura, а сценарій створив Саша Варениця. Ми попросили авторів розповісти, які відсилки до фільмів приховані у цьому відео.
Відтворити відео

«Космічна одіссея 2001 року»

Сцена в тунелі в Pt. I Capsule — це пряма алюзія на «Космічну одіссею 2001 року» Стенлі Кубрика. Режисер у багатьох сценах поєднував одночасно три прийоми — симетрію, довгий кадр і статику — щоб створити ефект відстороненого, холодного споглядання. Таким чином, Кубрик пропонував глядачеві подивитися на себе, тобто на людство наче зі сторони. 

«По той бік чорної веселки»

Лабораторія, дівчина в ролі піддослідної та професор, що спостерігає збоку — це відсилка до sci-fi трилера «По той бік чорної веселки» канадського режисера Паноса Косматоса. Цей малобюджетний фестивальний фільм став культовим серед прихильників синтвейв-естетики.

«Крістіна»

В сцені на стоянці героїня прокидається в бордовому Chevrolet Corvette 1986 року. На початку сцени в машини самі піднімаються та загоряються фари. Це нагадує машину-привида — бордовий Plymouth з горору «Крістіна» культового режисера і композитора Джона Карпентера.

«Назад у майбутнє»

У декількох сценах — у машині в Олі та на столі в лабораторії з’являється баночка Pepsi. Це улюблений напій головного героя стрічки «Назад у майбутнє» Марті Макфлая. В 2015-му компанія навіть випустила лімітовану серію напою, присвячену фільмові. Адже за сюжетом герої, мандруючи в часі, потрапляють саме в 2015-й рік, де купують в автоматі банку Pepsi. Одна з частин «Unreal I The Movie» так і називається Back to the Future

 

«П’ятий елемент»

У фінальній частині героїня прокидається в капсулі. Її зачіска, образ і рухи голови нагадують Лілу з фільму Люка Бессона «П’ятий елемент». 

«Привид у латах»

Після пробудження героїня накидає чорний шкіряний плащ і підходить до великого вікна хмарочоса в центрі похмурого і темного мегаполіса. Образ і сеттінг цієї сцени — це вільна цитата з відомої кіберпанк-манги «Привид у латах» («Ghost in the Shell»)

Зіставлення кадрів з відео «Unreal», фільму та манги «Привид у латах»

«Той, що біжить по лезу»

Останній кадр відео — макрозйомка широко розплющеного ока героїні. Це алюзія на один з найвідоміших кадрів у титрах фільму «Той, що біжить по лезу» Рідлі Скотта. Після появи цього кадру стає очевидно, що «Той, що біжить по лезу» став лейтмотивом для усього «Unreal I The Movie». Про нього нагадує домінування зеленого та чорного у кольоровій гамі відео, а мелодія в інтро виразно нагадує саундтрек авторства Vangelis, що став класикою синтвейву та спейс-синт музики. Таким чином, «Unreal I The Movie» і починається, і завершується однією з найбільш відомих кіберпанк-антиутопій в історії кіно.   

Слухати «Unreal» EP 

Фоловити Ready in LED

у Facebook та Instagram

Нарешті березень. Ось найцікавіші події місяця