Незручно вийшло: анімація «Awkward» від Нати Метлух

28 Жовтня, 2020

В «Awkward» («Незручний») — ціла колекція некомфортних ситуацій. Її зібрала Ната Метлух, ілюстраторка й аніматорка родом з України, що живе та працює у Сан-Франциско. У вересні її фільм показували на фестивалі Linoleum, а зараз його можна глянути у вільному доступі.

В інтерв’ю Telegraf.Design Ната розповідає, що ідея фільму була в неї вже давно, але не вдавалося придумати цілісну сюжетну лінію. А потім вона вирішила, що ця лінія і не обов’язкова. Просто об’єднала епізоди так, щоб події відбувалися впродовж одного дня — з раннього ранку до ночі; щоб персонажі, які ніяк не можуть розминутися, з’являлися тричі; й щоб усі герої зустрілися в одному епізоді — на дні народження.  

Кадр з анімаційного фільму «Awkward»

Ната Метлух створює анімацію в різних стилях, але у всіх її роботах є влучні спостереження за абсурдністю сучасного міського життя. Деякі випадки фільму «Awkward» вона спостерігала на власні очі, як-от зіткнення двох незрячих на вулиці або чувака, що їхав у метро з живим лобстером. Інші ж докрутила сама, додаючи виразності таймінгом, звуком та експресією.  

Більше анімації Нати Метлухна сайті, а кумедних гіфок — в інстаграмі.

Дивіться новий міні-фільм про електронну сцену. Його герой — Станіслав Толкачов