Енді Воргол і найдивніша реклама на Супербоулі

4 Лютого, 2019

3 лютого відбувся 53-й Супербоул, фінальна гра сезону з американського футболу, де в перервах несеться музичне шоу, трейлери і видовищна реклама.

Цього року в рекламних відео було багато ностальгії та олдскулу. Наприклад, Stella Artois повернула персонажів Керрі Бредшоу з «Сексу й міста» і Чувака з «Великого Лебовські», щоб вони замість класичних коктейлів випили пива. В горрор-рекламі Olay знялася Сара Мішель Ґеллар («Баффі — винищувачка вампірів»). Але всіх переплюнув Burger King. В їхньому відео з’явився художник Енді Воргол, що помер у 1987-му.  

 

Як так вийшло?

Відео для реклами Burger King — це фрагмент документального фільму Йоргена Лета «66 сцен з Америки» (1982). В оригіналі Енді Воргол чотири з половиною хвилини їсть бургер Whopper. Для Супербоулу взяли уривок на 45 секунд, але на YouTube виклали і повну версію. Права на використання відео отримували понад рік. Але глобальний директор з маркетингу Фернандо Мачадо залишився задоволений: «Типова реклама на Супербоулі має голосну музику, купу знаменитостей, і кричить, щоб привернути увагу. А наша ламає всі ці правила: вона без музики і начитки, триває більш ніж 30 секунд і не була знята цього року. Я вірю, що наше відео стане мовчазним ассасином — воно проріже шум тишею».

 

 

Чому це прикольно?

Енді Воргол працював на стику мистецтва та комерції. Він зробив дизайн для пляшок Coca-Cola, а в своїх арт-творах використовував банки супу Campbell та коробки прального порошку Brillo. Тому перетворення фільму з художником на рекламу Burger King — хід, який міг би використати і сам Воргол.

До речі, вже згадана Coca-Cola теж недавно зробила рекламу на основі ідеї художника. Воргол писав: «Америка започаткувала традицію: найбагатші споживачі купують такі ж речі, як і найбідніші. Ти можеш дивитися телевізор, бачити Coca-Cola, і знати, що президент її п’є, Ліз Тейлор її п’є і — подумати лишень — ти теж можеш її пити. Coca-Cola — це Coca-Cola, і жодні гроші не куплять тобі кращу Coca-Cola, ніж та, яку п’є безпритульний на розі». В рекламі задум схожий, а Воргол знову в тренді.  

 

Димна Суміш: між пеклом і раєм