Що робити, якщо зараз лютий, а ви в Києві?

Оксана Городівська
Оксана Городівська
1 Лютого, 2019

Ми зібрали події, що скрасять лютий. Тут є яскраві концерти, цифрові проекції, насичені кольори картин, електронні тусовки, трохи лекцій і найкрутіший японський мультфільм.

Відтворити відео

Концерт Тома Оделла

Де і коли? Stereo Plaza, 5 лютого

Том Оделл сильний вживу. В нього є впевненість, харизма і хороший бенд. Тому на концертах треки-бойовики звучать роковіше, а балади проймають глибше. Ясно, що всі чекатимуть на «Another Love» і «Can’t Pretend», але цього разу можна буде почути і новий альбом «Jubilee Road». Музикант записав його у вітальні свого лондонського дому, надихаючись історіями людей, що жили поруч. Альбом вийшов у жовтні 2018-го, а в кінці січня з’явився кліп на трек «Go Tell Her Now»

Ретроспектива Хаяо Міядзакі: «Віднесені привидами»

Де і коли? Кінотеатри «Київ» і «Жовтень», мережа «Баттерфляй» і «Планета кіно», з 7 лютого

На початку 2000-х мультфільм «Віднесені привидами» підкорив світ. Він став найбільш касовою стрічкою в історії Японії, отримав «Золотого ведмедя» в Берліні й «Оскар» у Лос-Анджелесі.

На ідею мультфільму Хаяо Міядзакі наштовхнуло спілкування з донькою друга, апатичною 10-річною дівчинкою. Аніматор вирішив придумати пригоду для дітей цього віку. Але вийшло для всіх. «Віднесені привидами» розповідають історію дівчинки Чіхіро. Її сім’я випадково заїжджає в містечко з покинутим парком розваг. Тато й мама Чіхіро знаходять там ресторанчик і залишаються поїсти, а дівчинка йде блукати вулицями. Коли вона повертається, то бачить, що її батьки перетворилися на свиней. Щоб повернути їм людський вигляд і знайти шлях назад, Чіхіро доведеться зіткнутися з чаклунами й духами та пройти чимало випробувань.

З «Віднесених привидами» почнеться рік великої ретроспективи відреставрованих та озвучених українською мовою фільмів Хаяо Міядзакі та Studio Ghibli в Україні.

Відтворити відео

Виставка Люсі Іванової «Річ не в собі»

Де і коли? Галерея The Naked Room, з 30 січня по 5 березня

До персональної виставки художниці Люсі Іванової увійшли натюрморти, портрети та пейзажі, створені впродовж кількох минулих років. На цих полотнах зображені побутові ситуації з життя. Але в них є й несподіванки. Поруч з людьми, пляжами, плиткою в ванній з’являються великий людино-фікус чи леопард біля бузкової водойми. «Інтенсивна, чуттєва і дещо тривожна кольорова гама лише підсилює відчуття, що на цих картинах усе дещо на на своєму місці. Реальність «за Івановою» дивна, проте сексуальна», — кажуть кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько.

Кінопокази «Oldschool: Фабрика соцреалізму»

Де і коли? Довженко-Центр, 6 лютого

В 1930-х в Голлівуді починається золота ера, а в СРСР — дивний час, коли в кіно змішується авангард і соцреалізм. Довженко-Центр покаже серію стрічок того періоду, почне з фільму «Гармонь» 1934-го року. Це перша радянська музична комедія, створена на місцевому матеріалі та фольклорі. Фільм сподобався глядачам і критикам, а от Сталіну ні. Тому в 1936-му році стрічку заборонили. Аж у 2000-му «Гармонь» після тривалої паузи показали на кінофестивалі у Локарно. 6 лютого її можна подивитися в Довженко-Центрі, вхід вільний.

Виставка «Флоріан Юр’єв. MODUS COLORIS SINTEZ»

Де і коли? Національний художній музей України, з 25 січня до 17 березня

Флоріану Юр’єву 89 років. Він спроектував Тарілку на Либідській і частину району Нивки, розробив теорію «музики кольору», малює, пише вірші, майструє скрипки. Різні сфери його діяльності показує виставка в Національному художньому музеї. Спеціально для неї виготовили макети трьох архітектурних проектів Юр’єва. Також в експозиції є його картини та музичні інструменти.

Фото: Ігор Тишенко, facebook.com/namu.museum/
Відтворити відео

Концерт Years & Years

Де і коли? Stereo Plaza, 14 лютого

Тріо Years & Years везе до нас свій другий альбом — чуттєвий і театральний «Palo Santo». До електропоп звучання гурту додалися впливи поп-музики 90-х і R&B, а головними темами стали темна сторона бажання, зв’язок релігійності та сексуальності, потягу та провини. Історії в альбомі об’єднує вигаданий світ Пало Санто, в якому андроїди ходять до людських кабаре в надії пережити справжні емоції.

Курс Культурного проекту «Що читати?»

Де і коли? Life Work Balance HUB, з 7 лютого

«Вас багато, а я одна», — може сказати не тільки працівниця ЖЕКу, а й людина, що опинилися перед вибором книг. Літератури повно, зорієнтуватися складно. Тому Культурний Проект запускає курс, що знайомить якісними та цінними текстами, і взагалі новими жанрами, а також допомагає скласти власний список книг для прочитання. Заняття ведуть літкритик Євгеній Стасіневич і літературознавиця Галина Глодзь.

Фото: з книги Merien Morey «Here and now», з фейсбук-події Kyiv Photo Book

Фестиваль фотокниг Kyiv Photo Book

Де і коли? IZONE, 9 лютого

Фестиваль фотокниг Kyiv Photo Book відбувається вперше. Там можна буде подивитися й купити альбоми, поговорити з видавцями та фотографами, послухати лекції та презентації. Графік подій обіцяють скоро опублікувати, вхід на фестиваль вільний. Серед учасників: видавництва «Артбук», «Родовід», ARTHUSS, BOOKSHA, IST Publishing, книгарня «Палатка», Українська візуальна книга та інші.

Музична конференція Music Conference Ukraine

Де і коли? Арт-простір Samskara, 23-24 лютого

Подія для всіх причетних до музики. Тут розкажуть, як працює концертна індустрія. Будуть обговорювати багато практичних речей: як виступити на міжнародному шоукейсі, зробити прибутковий тур Україною чи підготувати техрайдер для виступу за кордоном. Ще одна корисна штука — Listening Session. Можна надіслати свій трек, його послухає міжнародне «журі» й дасть свої коментарі. На подію приїдуть спікери з різних країн, наприклад, керівник однієї з найбільших концертних агенцій Польщі та генеральний директор промо-компанії, яка працює з Editors, Enter Shikari, Garbage, Swans і Gogol Bordello.

«Метафізичний часо-простір» Оксани Чепелик, фото з фейсбук-події Carbon Media Art Festival

Фестиваль Carbon Media Art Festival

Де і коли? 13-й павільйон ВДНГ, з 1 по 17 лютого

Якщо ви вже не можете дивитися на київську відлигу, спробуйте віртуальну реальність. Вхід у неї — на фестивалі медіа-мистецтва Carbon Media Art Festival. Там будуть дуже різні штуки: проекції на 360 градусів, можливість помалювати у доповненій реальності, об’єкти, що реагують на звук і рух. Ще на фестивалі покажуть роботу Hypnomat від команди Synestetica, що робила інсталяцію на фестивалі Burning Man. Буде ще багато подій — програму дивіться у фейсбуці.

Ще події:

Пікассо стає 3D