25 ідей подарунків на зимові свята і просто так

Оксана Городівська
Оксана Городівська
11 Грудня, 2020

Пошук подарунків — ще той квест. А в умовах карантину і ожеледиці — тим більше. Щоб трохи його полегшити, ми зробили цю добірку. Одна з її особливостей — майже всі подарунки тут від українських творців, виробників, видавців. Деякі з них існують лише в одному чи кількох екземплярах, тому можуть дуже швидко розійтися. Тож уточнюйте наявність в акаунтах виробників. Лінки на них розміщені під назвами подарунків.

Посуд від GUNIA Project

Ціни на згадані предмети: 950–2600 грн 

GUNIA Project займаються сучасним переосмисленням українських традиційних технік і сюжетів. Ідея в тому, щоб створювати речі, які не вийдуть з моди, а зможуть стати сімейним надбанням, можливо, навіть передаватися від покоління до покоління. Це особливо актуально щодо різдвяного посуду, який не використовується весь час, але позначає прихід свята. Це може бути тарілка зі Святим Миколаєм, різдвяний глечик чи цукорниця

Артбук Сергія Жадана і Павла Макова

«Постійне місце проживання»

Ціна: 330 грн

IST Publishing видали спільну книгу двох харківських митців — поета Сергія Жадана та художника Павла Макова. Це два погляди, дві генерації, дві різні художні мови, об’єднані спільним місцем — Харковом. Осмислюючи свою присутність у цьому місті, обоє творців незалежно одне від одного обирали твори, що увійдуть до книги. Результат цього експерименту вже можна і оцінити, і подарувати. 

Платівки від Vinyla 

Ціни: 790–1523 грн

Чим поповнити вінілову колекцію друзів (або свою)? 

Більш класичний варіант — набір із трьох віхових альбомів Ніни Сімон. З нового — есенція танцювальної музики різних епох у альбомі Jessie Ware «What’s Your Pleasure?». З українських електронних релізів можемо порадити Hidden Element — там у комплекті вініл з міні-альбомом «Comparisons», касета «Kontinuum» і постер з автографом. 

Артбук Володимира Waone Манжоса
«
Worlds of Phantasmagoria vol.1.» 

Ціна: ~2210 грн (€65)

Химери, оптичні ілюзії, речі, що літають у повітрі — Володимир Waone Манжос створює свої фантасмагоричні світи вже багато років. Частину з них — у складі дуету Interesni Kazki, а тепер самостійно.

В артбуці «Worlds of Phantasmagoria vol.1.» зібрані його роботи на стінах, полотні та папері. Це твори в монохромній палітрі, що з’явилися в період між 2013-м і 2020-м. Тож можна побачити еволюцію стилю художника, а також ознайомитися з його коментарями до робіт. 

Книги від Видавництва Старого Лева

Ціни на обрані книги: 120–350 грн, подарунковий комплект — 490 грн

У видавництва зібралася вже ціла колекція святкових книжок для різного віку і навіть збірник різдвяних ігор. Але якщо вибирати, то меншим дітям радимо «Малюка Санту», трохи старшим — «Снігову сестричку». Є ще й цілий подарунковий комплект «Друзі Вовчика» з однойменною книжкою, пазлом, наліпками та горнятком. 

Ну, а для доросліших можна взяти збірку «Таке різне Різдво», куди увійшли оповідання Катерини Бабкіної, Василя Махна, Христі Венгринюк та ще багатьох авторів.  

Ще класним подарунком стане нова книга творчої майстерні «Аґрафка» «Куди і звідки». Вона про рух і мандри, про експедиції та міграцію. По суті, вона продовжує серію книг про сприйняття, куди входять також «Голосно, тихо, пошепки» і «Я так бачу»

Фільми на Takflix   

Ціна: 60 грн

В онлайн-кінотеатрі Takflix навіть є спеціальна кнопочка «Купити в подарунок». І є фільми, що підійдуть для святкового настрою і сімейних переглядів.

У першу чергу, для цього радимо «Живу ватру», «Заповідник Асканія» і, звісно, «Мої думки тихі», хай навіть для вас самих це буде вже третій чи четвертий перегляд. 

Книга «НАРБУТ. Студії. Спогади. Листи»

Ціна: 1000 грн

По-перше, це просто неймовірно добре зроблена книга про легендарного художника-графіка та ілюстратора. Але за нею стоїть драматична історія. Мистецьку монографію задумали ще за життя Георгія Нарбута, видали вже після смерті — в 1933-му. І одразу в книгарні знищили весь наклад. 

Щасливе завершення історії сталося лише цього року. З ініціативи Сергія Білоконя видавництву РОДОВІД вдалося відтворити «Нарбутівський Збірник», доповнивши його кількома текстами, у тому числі спогадами Василя Кричевського й Миколи Зерова

У виданні зібрано 300 ілюстрацій на 408-ми сторінках. Дизайном займалися Саша Биченко та Numo Team. І тут теж є цікава деталь — обкладинка кожного екземпляру книги унікальна: вона згенерована за допомогою алгоритму з різних творів художника, фрагментів фото та тексту. Тож у вас є шанс подарувати такий збірник Нарбута, якого нема більше ні в кого у світі. 

Керамічні підсвічники від dkuuuulyk

Ціна: 500–1300 грн

Колись нас уже заінтригувала кераміка Діани Кулик і ми розповіли про неї в цій статті. А тепер радимо підсвічники з її нової серії. Ось що про них розповідає авторка: «Підсвічники — це продовження моєї літньої серії ваз “babyne lito”. Під час локдауну в нас було багато часу для ностальгії, саме це і транслювалася в моїх нових роботах. Наївні малюнки, теплі кольори та прості форми. Для мене ця серія про тепло, сподіваюся для вас стане теж». 

Журнали від Readellion 

Ціни: 380–780 грн 

Readellion — це магазин незалежних журналів. Вони розвивають культуру друкованих видань і в них можна купити англомовні та українські журнали про культуру та мистецтво, моду, дизайн, їжу та вино, фотографію, кіно, музику та літературу. 

Наприклад, там є свіжий випуск журналу про кіно «Little White Lies», присвячений новому фільму Девіда Фінчера «Манк» (сам фільм є на Netflix). А ще журнал Slanted про дизайн, Elephant про сучасне мистецтво та візуальну культуру і багато інших класних штук. 

Київські та онлайн-події, що зроблять грудень цікавішим