Побачити Пінзеля з усіх боків

Оксана Городівська
Оксана Городівська
9 Липня, 2019

Ви маєте побачити проєкт Pinsel.AR. Це віртуальна галерея барокового скульптора Йогана Георга Пінзеля.

На сайті та в додатку можна роздивитися і покрутити тривимірні моделі скульптур, почитати про них. А ще є відеолекції про Пінзеля від істориків мистецтва, музейників і реставратора. Проєкт зробила Львівська міська громадська організація «Мистецька рада «Діалог» спільно з освітньою онлайн-платформою Wise Cow.

Хто такий Пінзель? 

Йоган Георг Пінзель — бароковий скульптор, що працював у Західній Україні. У середині 1740-х років він приїхав до галицького містечка Бучач. Там створив для Бучацької ратуші кам’яні фігури, що метафорично зображали дванадцять подвигів Геракла. Це принесло йому успіх і багато замовлень.

Майстер створював скульптури для храмів у Бучачі, Львові, Монастириськах, Годовиці, Маріямполі та інших містах. Для його робіт характерна велика емоційність і динаміка. 

У 1996-му році у Львові відкрився Музей Пінзеля. А в 2012-му році виставка робіт Йогана Георга Пінзеля відбулася в Луврі

Як робили віртуальну галерею? 

Проєкт використовує інноваційні методи фотограметрії, 3D-сканування, віртуальної і доповненої реальності. 

«Для створення віртуальної галереї ми відсканували кожну скульптуру з 25 точок на різних рівнях та відстанях і зробили близько 36000 фотографій. Загалом сканування однієї скульптури в середньому зайняло дванадцять годин. Після чого ми обробили відсканований матеріал та фотодані, змоделювали скульптури у 3D та адаптували їх для використання у віртуальному просторі», — розповів Григорій Семенчук, керівник проєкту Pinsel.AR

Відтворити відео
Віжуали: фейсбук та інстаграм Pinsel.AR
Особливо липень. Події Києва