Що в українських художників в інстаграмі?

Оксана Городівська
Оксана Городівська
10 Травня, 2019

Instagram — місце, де можна не тільки залипнути в сторіз друзів, а й на мистецтво подивитися. Ми вирішили глянути, що постять українські художники й фотографи, і зібрали 7 цікавих екаунтів.

Вова Воротньов / @vovavorotniov

Колись Вова Воротньов займався графіті, бродив містом і шукав, де б намалювати щось. Звичка багато ходити й помічати деталі залишилася. Тому в його інстаграмі багато міських спостережень.

А ще два роки тому Воротньов зробив проект «ЗА/С ХІД». Взяв шматок вугілля зі свого рідного Червонограда, пішки проніс його тисячу кілометрів і передав до музею в Лисичанську. У цього проекту був свій екаунт, така собі краєзнавча експедиція в інстаграмі. Там є, наприклад, ціла серія воріт — #traditionalukrainiangates. Тепер хештег переїхав у головний екаунт Воротньова, а ворота стають експонатами на виставках.

View this post on Instagram

#київмістоквітів

A post shared by #vova_vorotniov (@vovavorotniov) on

Synchrodogs / @synchrodogs_official

Фотографи Таня Щеглова і Роман Новен стали Synchrodogs у 2008-му. З тих пір вони зробили купу комерційних і мистецьких проектів. Зняли лукбуки для Lady Gaga, KENZO та BIMBA Y LOLA. Попрацювали з журналами Esquire, Vogue і Harper’s Bazaar. Восени 2018-го показали виставку «Видозмінені» на Промприладі в Івано-Франківську. В інстаграмі змішуються усі ці проекти і майже щодня з’являється щось нове.

View this post on Instagram

#Synchrodogs in @duelmagazine @handsomeproduction

A post shared by Synchrodogs (@synchrodogs_official) on

Андрій Хір / @andriy_khir

Кілька років тому Андрій Хір був художником проекту «Тіні забутих предків. Виставка». Тоді його містичні роботи добре поєдналися з естетикою Параджанова. Також Хір ілюстрував народні забобони та прислів’я. Фрази, які ми повторюємо бездумно, як-от «під три чорти», він сприймає як сценарій для своїх творів.

У його інстаграмі є різні роботи: ескізи, маски, настінні розписи, фігурки химерних істот. Але все об’єднане однією естетикою: мало кольорів, багато дивини.

Алевтина Кахідзе / @truealevtina

«Художниця, яка також садівниця», — пише Алевтина Кахідзе в описі свого екаунту. Для неї співіснування з природою — така ж політична історія, як і багато інших тем її творів. Художниця живе і працює в селі Музичі, за 40 км від Києва. А ще проводить там приватну мистецьку резиденцію. Це місце далеке від метушні й близьке до природи. Там ростуть рослини художниці та з’являються малюнки рослин, які потім опиняються в інсті. 

View this post on Instagram

On roof

A post shared by Alevtina Kakhidze (@truealevtina) on

View this post on Instagram

Котовник, уже пахнет!

A post shared by Alevtina Kakhidze (@truealevtina) on

Саша Курмаз / @sashakurmaz

Саша Курмаз починав з графіті. Потім перейшов до інших форм мистецтва, але продовжив працювати з публічним простором, захоплювати його. Якщо визирнути з PinchukArtCentre, то можна побачити на даху Бессарабки одну з його робіт. Курмаз також працює з фотографією. Він був фіналістом конкурсів Foam Talents 2014 і Talents C/O Berlin 2015. Його інстаграм вибудований рядами — на кожну тему три фото. Це можуть бути три совкові одеколони, дерев’яні каплички чи малюнки оленів у лісництвах.

EtchingRoom #1 / @etching.room1

Майстерню друкованої графіки EtchingRoom #1 створили художниці Крістіна Ярош і Анна Ходькова. Вони працюють у різних техніках, створюють власні роботи і проводять майстер-класи. В інстаграмі постять свою графіку, афіші виставок і трохи фоток з майстерні. А ще те, як їхні зображення стають тату.

Поліна Карпова / @polinaxkarpova

Поліна Карпова фотографує, а ще працює дизайнеркою і стилісткою для незалежних театральних постановок. Вона брала участь у багатьох виставках ЄрміловЦентру і проекті Мистецького Арсеналу «Сьогодні, що так і не настало» (2017). У своїх роботах вона грається з прийомами та кліше фешн-фотографії, але з їхньою допомогою шукає щирість. Любить знімати реальні простори, де живуть люди — звичайні інтер’єри й міста. Це все є в неї в інстаграмі.

View this post on Instagram

@nazar_furyk1 #boyarka

A post shared by Polina Karpova (@polinaxkarpova) on

View this post on Instagram

@nastyyyyasoroka #kyiv

A post shared by Polina Karpova (@polinaxkarpova) on

Колаж вгорі: фото з інстаграмів Андрія Хіра, Synchrodogs, Поліни Карпової

Як знайти фінансування для культурного проекту?