Події січня: олів’є засинає, прокидається місто

Оксана Городівська
Оксана Городівська
11 Січня, 2019

Січень якийсь дуже насичений. Ну, прикиньте: цього місяця можна порозгадувати таємниці Polaroid, потанцювати під Jungle, дізнатися, як двіжували на Подолі 100 років тому, а потім ще в пару галерей заскочити. Зібрали найцікавіші події тут.

Концерт гурту Algiers

Де і коли? MonteRay Live Stage, 29 січня

Гурт Algiers — про свободу, політичну і музичну. У своїх треках вони змішують госпел, індастріал і пост-панк. Додають до цієї суміші афробіт, тягучий саксофон чи фрагмент промови афроамериканського активіста з 60-х. Виходить дуже щільна та потужна музика. Вона транслює політичну напругу і кличе до спротиву. А вживу стає ще переконливішою. Тому чекаємо, як альбом «The Underside Of Power» зазвучить у лайві.

Відтворити відео

Artist Talks з Назаром Біликом

Де і коли? Projector, 18 січня

Projector запускає нову серію подій — Artist talks. Це лекції та неформальні зустрічі з митцями. Першим учасником стане скульптор Назар Білик. Його роботу «Дощ» ви могли бачити на Пейзажній алеї, а скульптуру «Рубці» — на виставці «Революціонуймо», що зараз триває в Мистецькому Арсеналі. На зустрічі в Projector Назар розкаже про свій творчий процес, відчуття часу, середовища й себе в ньому. 

Контрформи, 2012, bilyknazar.com
Дощ, 2013, bilyknazar.com
Рубці, 2017, bilyknazar.com
Простір навколо, 2018, bilyknazar.com

Фільм «Дріс»

Де і коли? Кінотеатри «Київ», «Жовтень», «Баттерфляй», «Планета кіно», з 17 січня

Минулого року KyivMusicFilm показали фільми про британських бунтарів у світі моди — Вів’єн Вествуд і Александра Макквіна. А тепер переходять до бельгійського дизайнера Дріса Ван Нотена. Він походить з кравецької родини і свій шлях у моді почав у 1980-х. Дизайнер створював колекції для балетного бренду, одягав Кейт Бланшетт і королеву Бельгії, а його творчості була присвячена виставка в Луврі.

При цьому Дріс Ван Нотен уникає камер і нечасто з’являється на публіці. Режисеру Рейнеру Хольцемеру знадобилися три роки, аби вмовити дизайнера на участь у фільмі. Результатом стала захоплива годинна прогулянка, під час якої можна побачити роботу над колекціями і виготовлення фірмових вишивок в майстерні у Калькутті, а також дізнатися про власну філософію дизайнера.

Відтворити відео

Лекція про радянський конструктивізм на Подолі

Де і коли? IZONE (Набережно-Лугова 8, 4-ий поверх), з 31 січня

Це перша з серії лекцій про Поділ і те, як він змінювався впродовж 20-го століття. Дослідник радянської архітектури Семен Широчин розкаже про створення публічного простору, електрифікацію району та про розваги, зокрема кінотеатр «Жовтень» і клуб «Харчовик». Будуть історії про знайомі будівлі, подолян і те, яким був район 30, 50 і 100 років тому. Щоб послухати лекцію, потрібна попередня реєстрація.

Концерт гурту Jungle

Де і коли? Atlas, 25 січня

У Jungle пішло аж чотири роки, щоб записати новий альбом після дуже успішного дебютника. За цей час гурт встиг попрацювати в Лос-Анджелесі, зазнати невдач і розлук з коханими, й повернутися до Лондона. Там і з’явилася платівка «For Ever». Музиканти кажуть, що в них вийшла «пост-апокаліптична радіостанція, що без перерви крутить пісні про розставання». Лірики справді стало більше, але і грув нікуди не зник.

Відтворити відео

Виставка «ЯВЛЕННЯ. Пам’ятки Братського монастиря»

Де і коли? Національний художній музей України, триває до 31 березня

Назва консервативна, а от підхід до виставки ні. В ній барокове мистецтво поєднали з сучасними технологіями. Головні експонати походять з Києво-Братського Богоявленського монастиря на Подолі, заснованого в 1615-му році та знищеного в 1935-му. Їх вперше за 80 років представили в одному просторі. Кураторкою виставки стала Галина Бєлікова, а дизайн розробляв художник Іван Світличний.

13 січня о 14:00 буде кураторська екскурсія виставкою.

Фото: Євген Генсюровский, facebook.com/namu.museum
Фото: Євген Генсюровский, facebook.com/namu.museum
Фото: Євген Генсюровский, facebook.com/namu.museum

Нереальна Божена Чагарова

Де і коли? Я Галерея, 14 січня

«Кожну стандартну свою вишивку створюю не менш ніж три місяці за точним ескізом, який неможливо змінити, тобто будь-які імпровізації виключено. Вишивка — це пікселі “діалектичної матриці”», — каже про свою творчість Божена Чагарова.

В шкільні роки Божені діагностували параноїдну шизофренію. Вона лікувалася в Житомирській обласній психіатричній лікарні, де курс арт-терапії позитивно вплинув на її здоров’я. Зараз виставку робіт Чагарової «Україна: Апогей сюрреалізму» можна побачити у Я Галереї. Більше про феномен художниці там розкажуть 14 січня.

Концерт гурту YEYO

Де і коли? Mezzanine, 25 січня

YEYO люблять міксувати різне, іноді аж протилежне. Тому свій наступний виступ вони назвали «великим камерним концертом для своїх». Минулого року гурт з’їздив на шоукейси в Швецію та Канаду, випустив сингли «Ballada» і «Black Fire Heart», а зараз інтригує новим звучанням.

Worn Pop: La Mverte 

Де і коли? Closer, 25 січня

«La Mverte виглядає, як молодий Мородер і звучить, ніби диско Девід Лінч», — пише Boiler Room. Французький електронний музикант, продюсер і діджей поєднує диско, synth-wave, acid house і техно. Крім нього, цієї ночі в Closer гратимуть Pavel Plastikk і Luther.

Фестиваль Winter Mass  

Де і коли? MonteRay Live Stage, 19 січня

Фестиваль Winter Mass відбувається вшосте і це щоразу нова добірка андеграундної музики. Подію курують гурт Stoned Jesus і лейбл ІншаМузика. Цього року там гратимуть Straytones, Bluesbreaker, VOVK, firejam, Больше Леса, My Personal Murderer. Значить, буде під що потанцювати, послемитись і поплавитись.  

Виставка «Дезеленізація»

Де і коли? Bursa Gallery, з 17 січня  

Виставка «Дезеленізація» — про міське озеленення і його проблеми: обрізку та вирубку дерев, перекопування та асфальтування газонів. Минуле та сучасність зелені в місті осмислюють художники й активісти. Серед них: Вова Воротньов, Ксенія Гнилицька, Євгенія Моляр, Павло Калюк, Аліна Якубенко та інші.

Словом, виставка не для фанів «Київзеленбуду» і їхнього «Цитрусового королівства».

Polaroid Party і показ фільму «Миттєві мрії»

Де і коли? Кінотеатр «Київ», 14 січня

Це кіновечірка, що розпочнеться з музики, знімків на Polaroid та історій про цей легендарний фотоапарат. А далі буде показ документального фільму «Миттєві мрії» на цю ж тему. Фільм вийшов у 2018-му і розповідає про групу ентузіастів, яка викупила останню діючу фабрику Polaroid. Серед них колишній вчений Стівен Герчен, що раніше співпрацював з винахідником цього фотоапарата. Він вирішив розгадати секрет втраченої хімічної формули фотоплівки і явище Polaroid загалом.

Відтворити відео
Напівсолодке кіно